POLECAMY

Truskawki w czekoladzie - Kasia gotuje z Polki.pl

Kuszący deser na romantyczny wieczór z ukochanym: truskawki w czekoladzie!

Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu

Truskawki w czekoladzie to niezwykle prosty przepis na efektowny deser, który idealnie pasuje np. walentynkowy wieczór. Potrzebujesz do niego tylko 3 składników! Ta apetyczna przekąska uchodzi dodatkowo za bardzo skuteczny afrodyzjak. Kasia Bukowska radzi, aby użyć ciemnej i białej czekolady.

Walentynkowe romantyczne śniadanie do łóżka

Składniki na truskawki w czekoladzie to:

  • truskawki,
  • 1/2 tabliczki białej czekolady,
  • 1 i 1/2 tabliczki gorzkiej czekolady.

Kolacja walentynkowa - 47 przepisów na dania na Walentynki

Umyj truskawki i dokładnie je osusz. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej lub po prostu w kuchence mikrofalowej. Najlepiej zrobić to w wysokim naczyniu, bo łatwiej wtedy maczać truskawki. Na stole rozłóż pergamin. Każdy owoc łap za szypułkę i zanurzaj w ciemnej czekoladzie. Układaj na pergaminie. Po kilkunastu minutach truskawki ozdób dodatkowo paseczkami z białej czekolady - obetnij rożek torebki strunowej i przelej do niej słodką substancję, dekorując owoce prążkami.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 miesięcy temu
ooo faktycznie prosta sprawa i muszę wypróbować na jakiś romantyczny wieczór, co prawda w związku z walentynkami mamy już inne plany i spędzamy wspólny dzień w medical spa w Zielonkach więc będzie szansa żeby się solidnie zrelaksować, a chociaż testowałam już kilka to wciąż biją wszystkie krakowskie spa na głowę