POLECAMY

Pomysł na własny biznes - czy warto?

napisał/a: moniczka78g, 2013-11-27 13:38
to zależy, kto radzi i jakie ma stawki; w małym mieście będzie taniej, ale teoretycznie jeśli po poradę zwrócisz się do sprawdzonej placówki, to masz drożej ale i radzący mają większe doświadczenie i wprawę
napisał/a: szczęśliwa9114, 2013-11-29 15:03
Witam!
Nie wiem czy w dobrym temacie zamieszczam pytanie, ale myślę że tak, ponieważ jest to zw własnie z pomysłem na biznes:)

Wpadłam na to by sobie dorobić zakładając firmę usługowo - organizacyjną. Rozmawiałam z koleżanką i poparła mój pomysł, i stwierdziłyśmy że fajnie był by to otworzyć to razem (nie da się ukryć, że szukałam wspólniczki:)) no ale ja się w to zaangażowałam , a ona tak jakby mniej. Tzn mniej pracuję niż ja a studia ma weekendowe (ja mam miesięcznie więcej godzin przepracowanych, i studia dzienne) to jej ciągle coś wypada. Nie może się spotkać bo to i tamto. No i zastanawiam się czy szukać obcej dziewczyny czy na nią czekać. A wiadomo że własny biznes a szczególnie jego rozkręcanie wiąże się z poświęceniami. Ona to niby wie, ale zachowuję się jakby nie wiedziała.

Tylko gdzie można znaleźć wspólniczkę?
napisał/a: dajwid1, 2013-12-10 00:00
Najlepiej, żeby wspólniczka to była znajoma osoba. Nie szukaj takich osób w internecie, bo możesz zostać oszukana.
napisał/a: alissis, 2014-01-12 11:46
Jak otworzyć własny biznes i wyjść z kryzysu finansowego?
Długo byłam bezrobotna i po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy znalazłam ogłoszenie w internecie o szkoleniach bezpłatnych.
Urząd opłacił szkolenie.
Teraz zarabiam jako fryzjerka, ale specjalizuję się głównie w przedłużaniu włosów.

[mod:reklama usunięta]
napisał/a: Malicka1, 2014-02-14 21:35
Jasne, że warto! Ale nie można zaczynać od tyłka strony. Mnie bardzo pomógł [mod:reklama usunięta] . Jeśli nie wiesz kto to jest, to polecam zerknąć na jego stronę :[mod:Reklama usunięta]
napisał/a: cytryna90, 2014-02-16 14:45
Jakby to było wszystko tak prosto... Też się rozglądam za jakimś pomysłem na siebie, choć teściowe mnie zniechęcają do pomysłu na własną działalność.
napisał/a: aklime1, 2015-12-01 08:52
muffin, pomysł na własny biznes to ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten… ;) no właśnie, ja 5 lat temu zaryzykowałam i z każdym rokiem jest coraz lepiej. Prowadzę małą pizzerię. W sumie nie obyło się bez pomocy rodziny i przyjaciółki, którzy pożyczyli mi pieniążki na otwarcie i zakup wyposażenia z Proboxu. Potem trochę długo się spłacałam, bo jeszcze doszła promocja, kredyt, czasami na kuchni stłukł się talerz i ciągle były jakieś wydatki. Ale wzięłam się za swój biznes, za siebie, za swoje życie, i przy wsparciu rodziny wychodzę na swoje, zostało mi niewiele do spłaty:) i przede wszystkim, nikt nade mną nie stoi i nie psuje mi nerwów. Mam wystarczająco dużo z moimi szkrabami w domu :)
napisał/a: krystyna1122, 2016-02-10 15:11
Zastanawiam się poważnie nad otworzeniem salonu masażu. Obserwuję, że coraz więcej osób chętnie korzysta z takich usług - ludzie dbają o siebie, swoje ciało, swoje samopoczucie. A w okolicy nie ma chyba takiego miejsca. O czym muszę pomyśleć? Na pewno lokal i wyposażenie, a co dalej?

---
[mod:reklama usunieta]
napisał/a: poczytna, 2016-03-15 11:52
Ja polecam z zapoznaniem z tym wątkiem: [mod:reklama usunieta] , znalazłam tam sporo porad oraz profitów dla młodych przedsiębiorców. Bardzo merytoryczne kwestie ;)
napisał/a: kristi444, 2016-03-24 10:51
wydaje mi się, że trzeba podążać w kierunku usług takich jak: masaże, sport czy jakieś hobby