POLECAMY

Bycie mamą a biznes?

napisał/a: elisska , 2016-06-13 09:59
Ostatnio coraz częściej rozważam kwestie maluszka.. czy jest ktoś z Was kto łączy bycie mamą i biznes na 100%? Dużo czytam na http://www.mamawbiznesie.eu/ i w jakiś sposób uspokaja mnie to wszystko no ale wciąż... to jak praca na dwa pełne etaty! Jak Wam się to udaje?
napisał/a: agati866 , 2016-06-14 10:00
Ja prowadzę e-biznes i pracuję w domu. Bardzo dużo daje mi wsparcie i pomoc rodziny oraz jak widzę jak chętnie moje dziecko chodzi do żłobka :). Okres adaptacyjny mamy już za sobą, więc najgorsze za nami. Serce się raduje i skupić się mogę na pracy jak widzę, że dziecko nie stresuje się w żłobku a nawet chodzi tam chętnie. Dla mam zastanawiających się nad własną firmą mogę polecić ciekawy artykuł właśnie na temat e-biznesu http://alterweb.pl/-akademia-e-biznesu-czym-jest-nowoczesny-e-biznes-cz-1. Wszystko da się pogodzić, kwestia dobrej organizacji :)
napisał/a: haniatorun , 2016-06-21 11:15
Według mnie jak najbardziej można tę kwestię pogodzić. przecież tyle kobiet pracuje i jest jednocześnie bardzo dobrymi matkami. Ja na przykład zaszłam w ciąże i po kilku miesiącach już starałam się wrócić do pracy, żeby nie "wypaść" z rynku. Początkowo korzystałam z usług agencji pracy https://www.gppeople.pl/115,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-opolu.html i zaczynałam od 1/4 etatu i tak z biegiem czasu jak dziecko podrastało to ja zaczynałam trochę więcej pracować:) Myślę, że nie ma się co zastanawiać, a praca to ważna kwestia w naszym życiu :)
napisał/a: goska96 , 2016-06-22 11:45
Można też dowiedzieć się trochę więcej, np. dzięki studiom podyplomowym z dziedziny biznesu. Mój kumpel chciał otworzyć własną firmę, a że studiował filozofię to potrzebował wiedzy o prowadzeniu przedsiębiorstw to zapisał się na http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/ z internetu w biznesie i od 3 lat prowadzi z powodzeniem swój sklep internetowy;) Także trochę chęci, dobra organizacja i wszystko jest możliwe;) My mamy zawsze damy radę;)
napisał/a: amelia90 , 2016-06-24 11:15
Jak najbardziej można łączyć ze sobą te dwie rzeczy. Ja chcę otworzyć swój salon. Będę budować od podstaw, także czeka mnie trochę roboty. Myślałam nad skorzystaniem z pomocy http://projektzjazdu.com/, ponieważ przyda mi się dobry parking. Firma tworzy projekty i słyszałam wiele pozytywów o nich. Podobno są solidni i profesjonalnie wykonują projekty. Myślę, że są godni uwagi :)
napisał/a: paulamorcia , 2016-06-27 13:05
Ja polecam rozwiązanie typu coś, jak wirtualne biuro w Warszawie. Takie rozwiązanie daje dużo swobody i możliwości. Możesz mieć czas dla siebie - jako przedsiębiorcy i czas dla rodziny. Ja skorzystałam z tej przestrzeni https://cowork.com.pl/. Nawet pocztą się zajmują i księgowością:)
napisał/a: andziaiksal , 2016-07-06 11:19
Jeśli działacie też na rynku zachodnim i potrzebujecie też jakieś tłumaczenia dla swojego biznesu, to polecam Wam to biuro- http://hermeneus.pl/
Znajdziecie tam atrakcyjne ceny i tłumaczenia są wykonywane naprawdę ekspresowo.
napisał/a: Becia88 , 2016-07-11 10:32
Bycie mamą w niczym nie przeszkadza. Moja koleżanka ma swoją firmę transportową i ma dwójkę dzieci. Nie jest to dla niej żadna przeszkoda, wszystko zależy od dobrej samoorganizacji. Kiedyś jak przyszłam do niej z wizytą to trzymając dziecko na rękach, przeglądała oferty z paletami plastikowymi do swojej firmy. Wszystko można ze sobą pogodzić, jeśli tylko się chce.
napisał/a: maggiczna_ , 2016-07-13 10:26
Najlepszym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności. Nie wyobrażam sobie pójścia na pełny etat przy małym dziecku. Jak się ma własną firmę, to nie trzeba się tłumaczyć szefowi, że dziecko znowu chore itd. Polecam takie rozwiązanie :) Przy zakładaniu działalności zwykle największy problem to znalezienie funduszy na start. Można pomyśleć o dotacjach albo kredycie. Z tego, co wiem, to tu można wziąć kredyt dla firmy https://kredyt123.pl/ . No i oczywiście trzeba mieć dobry pomysł na firmę :)
napisał/a: marysia8383 , 2016-07-18 10:27
Moim zdaniem warto próbować swoich sił. Teraz wiele mam łączy pracę i wychowanie dziecka, a własna firma to mniejsze wyzwanie, bo szefem jesteś ty. Jak podejmujesz się działalności to warto pomyśleć o dobrym przechowywaniu dokumentów http://archiwizacjadokumentow.com.pl/index.php/uslugi/przechowywanie-dokumentow-outsourcing , ponieważ wiele osób podczas kontroli nie wie gdzie jakie dokumenty posiada.
napisał/a: bambinella , 2016-07-22 10:39
Cieżko pogodzić te dwie sprawy ale myśle ze przy dobrej organizacji jest to możliwe. Sama prowadze własna działalnosc i zajmuje się tłumaczeniami, w dobre miesiace zdarza mi sie odnotowac naprawdę wysokie dochoty. Staram się oczywiscie odłożyć z tego co nieco a ostatnio zastanawiam się nawet nad III filarem emerytalnym bo jak wyczytałam to naprawdę dobra metoda na zabezpieczenie swojej przyszłości.
napisał/a: eleonor23 , 2016-07-29 11:22
Według mnie jest to jedynie kwestia dobrej organizacji pracy, poza tym, aby biznes funkcjonował należy liczyć się z dużymi nakładami na reklamę, bo konkurencja jest duża praktycznie w każdej branży. Jak reklamujecie swoje biznesy? Może macie jakieś wskazówki?