Czy warto odwiedzić studenckie biuro karier?

Zespół miłego człowieka objawia się pod postacią lęku przed odrzuceniem i zastraszeniem
Takie ośrodki doradcze dla studentów powstają jak grzyby po deszczu, często są finansowane ze środków UE. Działają już niemalże przy każdej uczelni wyższej. Jak i kto może skorzystać z ich pomocy?
/ 27.03.2011 22:48
Zespół miłego człowieka objawia się pod postacią lęku przed odrzuceniem i zastraszeniem

Jaką pomoc oferują biura karier

W uczelnianym biurze karier masz możliwość umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym lub personalnym. Możesz też wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez specjalistów od kreowania wizerunku. Podczas dyżurów pracowników biura możesz uzyskać pomoc w zakresie pisania CV, listu motywacyjnego, sposobów poszukiwania pracy. W biurze karier znajdziesz również aktualne oferty pracy, propozycje stażów i praktyk.

Dzięki spotkaniom z doradcą zawodowym dowiesz się, w jakich przedsiębiorstwach na terenie województwa możesz poszukiwać pracy. Możesz też otrzymać wskazówki dotyczące aktualnej oferty kursów, które rozszerzą zakres Twoich umiejętności. 

Polecamy: Umowa o praktyki absolwenckie

Jak korzystać z biura karier

Każde biuro karier ma swój regulamin, w którym określa zasady udzielania porad. Biura posiadają też strony internetowe, na których znajdziesz podstawowe informacje dotyczące godzin otwarcia biura, sposobów kontaktowania się z jego pracownikami oraz wymaganiami jakie są stawiane przed chętnymi do skorzystania z usług doradców.

Pamiętaj, że jeśli biuro karier prowadzi rekrutację do projektu czy programu dla absolwentów lub studentów kończących edukację, to ważna będzie Twoja aktywność w całym okresie studiowania. Może się bowiem okazać, że do projektu atrakcyjnych praktyk zakwalifikują się tylko najlepsi studenci, albo ci, którzy udzielali się w kołach naukowych, występowali na konferencjach naukowych, byli wolontariuszami, podejmowali się pracy w czasie studiów, uzyskali wysokie wyniki w testach znajomości języka obcego. Dlatego pamiętaj, że już od pierwszych dni studenckiego życia pracujesz na swoją zawodowa przyszłość. 

Czytaj także: Praktyki studenckie w ministerstwie

Redakcja poleca

REKLAMA