Czy polisa OC auta przechodzi na kupującego

Jeśli kupujesz używane auto, sprawdź do kiedy poprzedni właściciel ma wykupione ubezpieczenie OC

fot. Panthermedia
Chcę kupić używany samochód. Czy w takiej sytuacji ubezpieczenie OC wykupione przez poprzedniego właściciela jest ważne także dla mnie?
Mirka J., Karczew

Tak. Może Pani skorzystać z tej umowy OC do końca okresu ubezpieczenia. Trzeba zadbać o to, żeby sprzedający przekazał Pani dokumenty potwierdzające zawarcie umowy. Musi on także poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe o sprzedaży samochodu i przekazać mu dane osoby kupującej.

To ważne, bo jeśli zdecyduje się Pani wypowiedzieć umowę (ma Pani do tego prawo), ubezpieczyciel zwróci składkę za niewykorzystany okres ubezpieczenia byłemu właścicielowi pojazdu, a dla Pani skalkuluje nową.

Podstawa prawna: art. 28 i 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych


Porady prawne i finansowe - forum >>
Na co zwracać uwagę podczas zakupów?
SKOMENTUJ (5)
KOMENTARZE (5)
jaropl/rok temu
Mam nadzieję, że moi przedmówcy mają rację, bo mam zamiar zastosować się do kilku powyższych sugestii. Niezmiernie ciekawa jestem efektów.
Edipl/rok temu
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy w temacie proszę wyrozumiałość
Beatka/3 lata temu
To jednak polisa OC przechodzi na kupującego, extra!
POKAŻ KOMENTARZE (5)