POLECAMY

Dom w darowiźnie a rozwód

Czy dom, który dostałaś w trakcie trwania małżeństwa jest częścią wspólności majątkowej?

Dom w darowiźnie a rozwód
Jestem w trakcie rozwodu. Mąż mieszka ze mną w domu, który dostałam od rodziców. Czy ma prawo do jego połowy?
Agata B., Radziejowice


Nie. Rzeczy, które zostały nabyte w drodze darowizny w czasie trwania małżeństwa, nie są objęte wspólnością majątkową. Stanowią wyłączną własność tego z małżonków, który je otrzymał (chyba że darowizna dotyczyła obojga).

Jeśli mąż nie zechce opuścić domu po rozwodzie, trzeba będzie wystąpić o eksmisję.

Podst. prawna: kodeks cywilny, art. 33

Porady prawne - forum >>
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)