POLECAMY

Kiedy przysługuje dodatek do zasiłku rodzinnego dla samotnej matki?

Jeśli jesteś mamą samotnie wychowującą dzieci, sprawdź czy przysługuje ci dodatek do zasiłku rodzinnego.

Kiedy przysługuje dodatek do zasiłku rodzinnego dla samotnej matki? fot. Fotolia
Jestem po rozwodzie. Mąż nie płaci alimentów na dzieci, dostaję je z funduszu alimentacyjnego. Czy przysługuje mi dodatek do zasiłku rodzinnego dla osób samotnie wychowujących dziecko?
Wioletta K. z Krosna

Dodatek do zasiłku rodzinnego dla samotnej matki

Niestety nie. Dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu samotnego wychowywania dziecka przysługuje samotnemu rodzicowi (opiekunowi faktycznemu lub prawnemu) tylko wówczas, gdy nie zostało zasądzone na rzecz dziecka świadczenie alimentacyjne od drugiego z rodziców.

W opisanym przez Panią wypadku dziecko ma zasądzone od ojca alimenty. Nie ma przy tym znaczenia, czy świadczenie to płaci Pani mąż czy też fundusz alimentacyjny.

Podstawa prawna: Ustawa o świadczeniach rodzinnych, art. 11 (DzU z 2006 r. nr 139,
poz. 992).

Inne porady prawne i finansowe znajdziesz na naszym forum.

Zobacz też:

Na podstawie artykułu w magazynie Przyjaciółka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)