Polki.pl
kom. (23)

Poronienie

Dla kobiety pragnącej mieć dziecko poronienie samoistne jest wręcz traumatycznym przeżyciem. Poronienie jest wydarzeniem na które w większości przypadków nie ma wpływu ani kobieta, ani lekarze. Medycyna do tej pory nie zna przyczyn. Co szósta ciąża kończy się poronieniem.

Poronienie to zakończenie ciąży przed 22 tygodniem. Jest to okres, przed upływem którego rozwijające się płód nie posiada jeszcze zdolności do samodzielnego życia poza wnętrzem macicy. Objawami są:
  • obfite krwawienie,
  • bolesne skurcze brzucha,
  • złe samopoczucie.
Jeżeli, któryś z tych objawów pojawi się, należy natychmiast zgłosić sie do szpitala. Lekarz zrobi wszystko, aby podtrzymać ciążę. W takich przypadkach stosuje sie leki rozkurczowe, hormonalne, zaleca sie leżenie. Jeżeli natomiast nie ma szans na powstrzymanie poronienia, w znieczuleniu wykonuje sie zabieg wyłyżeczkowania macicy. Inaczej mogłoby dojść do niezwykle groźnego krwotoku lub zakażenia wewnątrzmacicznego.

Przyczyną poronień są na ogół błędy samej natury. Rozwój zarodka albo został bardzo szybko zahamowany, albo poszedł w złym kierunku i doprowadził do powstania poważnych wad, uniemożliwiających przeżycie. Natura okazała się mądrzejsza i wyeliminowała, to co słabe. W przypadku, kiedy dochodzi już do kolejnego, należy wszechstronnie zbadać oboje partnerów.Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża i poród

Skomentuj Poronienie

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Poronienie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko