Polki.pl
kom. (43)

Podziękowania dla rodziców

Obowiązkiem i dobrym zwyczajem młodej pary jest podziękowanie rodzicom za trud wychowania, za troskę, przekazane wartości oraz pomoc w przygotowaniach do ślubu i uroczystości weselnej. To bardzo miły gest i nie wolno o nim zapomnieć.

Najlepiej zrobić to na przyjęciu weselnym, zaraz po pierwszym tańcu lub po oczepinach. Niektórzy młodzi dziękują zaraz po błogosławieństwie. Tradycja dopuszcza także wybranie innej okazji na podziękowania, nie koniecznie podczas wesela. Może to być uroczysta kolacja dla rodziny lub poprawiny.

Podziękowania dla rodziców

Popularnym sposobem na uhonorowanie rodziców i podkreślenia ich roli w uroczystości jest zadedykowanie im piosenki. Pod względem tekstu, idealnie nadają się do tego "Cudownych rodziców mam" Urszuli Sipińskiej.
W ramach wdzięczności młodzi wręczają swoim rodzicom kosze kwiatów, albo albumy ze zdjęciami z dzieciństwa.

Nie należy zapominać również o innych członkach rodzin, którzy przyczynili się do wychowania – dziadkach, babciach i rodzicach chrzestnych. Podziękowania skierować należy również do gości weselnych. Wyrazić im wdzięczność za przybycie, życzenia oraz wspólną zabawę. Coraz bardziej modne staje się wręczanie im drobnych upominków, które będą przypominały o wydarzeniu. Można też przesłać później pamiątkowe zdjęcie ze ślubu w formie kartki z krótkim tekstem podziękowania za przybycie.
Oceń 5,00 / 1

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Życzenia i podziękowania

Skomentuj Podziękowania dla rodziców

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Podziękowania dla rodziców

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Ślub i wesele