POLECAMY

Zabezpieczenie potomka - szczepionki

napisał/a: janekweg , 2015-03-10 15:52
Szczepienia - istotne, czy czasami przereklamowane? Co o tym sądzicie? Coraz to znacznie bardziej nurtuje mnie ten temat, kiedy słyszę opinie przeróżnych fachowców. W pewnych momentach słyszy się, że nie należałoby, w pewnych sytuacjach wprost odwrotnie. W jaki sposób to jest? Ja swoje latorośle szczepię regularnie, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Jednakże znam parę matek, które omijają niektóre szczepionki bądź nie wykupują tych akcesoryjnych, bowiem lub nie wierzą w ich działanie, albo twierdzą, że bardziej szkodzą, niż pomagają. Chcę zapoznać Wasze zdanie na ten temat.
lore-ley
napisał/a: lore-ley , 2015-03-10 20:19
Ja również popieram szczepienie dzieci. Szczepionki pozwoliły praktycznie wyeliminować wiele chorób, np. polio i odrę. Na pewno ryzyko nieszczepienia jest większe niż szansa na ewentualne powikłania po szczepieniu. Wyobraźmy sobie, że dzieci w ogóle nie są szczepione - wybuchłaby wielka epidemia.
nawiaa
napisał/a: nawiaa , 2015-03-10 21:14
Ja również uważam, że szczepienia są wskazane. Nas szczepiono i jakoś nic się nam nie stało. A wcześniej? Zobaczcie, ile jest grobów małych dzieci z lat 70. i 80. na cmentarzach.
napisał/a: merliska , 2015-03-11 11:03
Zobacz z perspektywy czasu kiedyś ludzie żyli krócej ponieważ medycyna nie byla tak rozwinięta, szczepienia lekarstwa antybiotyki to wszystko jest wskazane dla zdrowa po to jest stworzone ludzie żyją znacznie dużej niż kiedyś. Dlatego uważam że powinno się chodzić z dzieckiem a nawet samemu do szczepienia.
napisał/a: wojotez , 2015-03-11 14:15
Ja własnego malucha zawsze szczepiłam na wszystko, co wyłącznie dopuszczalne (bezsprzecznie w granicach rozsądku). Bazowe szczepienia to minimum. Ale te akcesoryjne, wielokrotnie płatne, także się przydają. To naturalnie dzięki szczepieniom organizm ludzki adaptuje się z drobnoustrojami oraz umie je rozpoznawać oraz szybciej zwalczać. To tak w gigantycznym skrócie, jeśli chodzi o działanie drobnoustrojów. Czasem po szczepieniu potomka nie czuje się przyzwoicie, ale to bez znaczenia - w końcu szczepionkę można traktować jak inwestycję w przyszłość bąka.
----------------------------------------

biorezonans kraków, biorezonans
http://www.vitanea.eu/17-Biorezonans.htm
napisał/a: stachwrw , 2015-03-11 17:46
Zgadzam się, ale też nie wolno przesadzić w kierunku nadmiernie dużej ilości szczepień. Ja wykonałam dla swoich bliźniaków wyłącznie te szczepienia, które są najistotniejsze. Żadnych akcesoryjnych. Warto zwrócić się po radę do lekarza, on oszacuje, czy dziecko pożąda pobocznej opieki oraz czy należy je szczepić, lub również wystarczą tylko te bazowe. Ja polegam na mojej doktor rodzinnej i wszystko jest ok - Tobie też tak radzę. Nie ma sensu przesadzać w żadnym kierunku, to optymalne podejście.
aniwey
napisał/a: aniwey , 2015-03-11 21:14
Jak można przesadzić z ilością szczepień? To nie jest rosół na obiad, którego można się najeść za dużo, tylko kwestia zdrowia dziecka. Zdecydowanie szczepić - szczepienia obowiązkowe i zalecane i już.
lore-ley
napisał/a: lore-ley , 2015-04-01 21:32
Aniwey, no właśnie, ja też nie wiem. Swoje dziecko też na pewno zaszczepię. Wolę, jak chwilkę pomarudzi niż później miałoby cierpieć na poważne choroby.