POLECAMY

Ortopedia - ból nogi

napisał/a: zmartwiony_johnny, 2008-12-02 22:11
Witam. Od 3 mcy boli mnie noga po zewnętrznej stronie tuż nad kostką. Ból odczuwam na tej kości idącej w górę. Pojawia się przy przenoszeniu ciężaru z płaskiej stopy na piętę i generalnie przy chodzeniu. A gdy naciskam to jest koszmar. Gdy staję na palcach boli bardziej w kierunku grzbietu stopy w okolicy tego dołka (dołek jest gdy zegnie się stopę do siebie :D) Ogólnie gdy napinam tak stopę, to boli, ciągnie po tej zewnętrznej kości.
Byłem u lekarza, badania krwi w celu eliminacji stanu zapalnego (teraz się zastanawiam czy coś by badania pokazały) oczywiście wyniki w normie. RTG w porządku. Zapisano mi diadynamik i ultradźwięki. Po 10. Może i trochę to pomogło, ale niewiele. Boli nadal. Wszystko zaczęło się od biegania i piłki nożnej, żaden uraz nie wchodzi jednak w grę. Byłem wczoraj znowu u ortopedy i powiedział, że SAMO PRZEJDZIE!!! A to już 3 miesiące. Mówił, że muszę oszczędzać nogę, smarować "jakąś maścią przeciwzapalną" nosić opaskę (uciska i noga od tego boli bardziej, mówię, a on na to, żebym w takim razie nie nosił!) Niech się zdecyduje. Oczywiście, mam oszczędzać, a o zwolnienie z wychowania fizycznego też się nie doprosiłem. Wyszedłem z NICZYM! Jestem zdany na siebie... nie mogę nic zrobić. Nawet normalnie chodzić. Może ktoś mi jakoś pomóc?
napisał/a: KLAUDIA58, 2008-12-29 20:31
HEJ PISZE DOŚC PÓŻNO ALE MAM NADZIEJE, ŻE TO PRZECZYTASZ. OLEJ TEGO ORTOPEDE I MOZESZ IŚC DO DRUGIEGO. ZWOLNIENIE Z W-F MOZESZ DOSTAC OD LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU. JAK MU POWIESZ O CO CHODZI TO CI NA PEWNO WYPISZE. MIAŁAM W ŻYCIU DOCZYNIENIA BARDZO DUŻO Z ORTOPEDAMI I ODDZIAAMI ORTOPEDYCZNYMI, SPOTYKAŁAM WIELU LUDZI I CHYBA WIEM JAK CI POMÓC. ;) MAM BYNAJMNIEJ TAKĄ NADZIEJĘ. Z TEGO CO MÓWISZ WYDAJE SIĘ, ŻE MASZ ZAPALENIE STAWU SKOKOWEGO LUB KALETKI MAZIOWEJ TO DRUGIE BARDZIEJ PRAWDOPODOBNE. NIE ZAWSZE WŁAŚNIE PODCZAS BADANIA KRWI WYCHODZI ZAPALENIE TEJ BŁONY MAZIOWEJ PONIEWAŻ NIE MA ONA BARDZO BEPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z KRWIOOBIEGIEM. JEST NA TO KILKA RAD, NAPEWNO NIE BANAŻ ELASTYCZNY BO TO POWODUJE ZE ŚCISKASZ NOGE I SINIEJE, OPASKA ELASTYCZNA UPOŚLEDZA TAKŻE UKRWIENIE W NACZYNIACH KRWIONOSNYCH CO MOŻE PROWADZIŻ DO ZAKRZEPICY ZYLNEJ. NAJLEPIEJ PÓJDŻ DO APTEKI I KUP SOBIE DZWYKŁĄ ASPIRYNĘ, BIERZ PO POŁÓWCE TABLETKI RAZ DZIENNIE PRZEZ 2 TYGODNIE. ASPIRYNA TO KRÓLOWA LEKARSTW A RACZEJ JEJ SKŁANIK, CZYLI KWAS ACETYLOCHIALORINOWY, KTÓRY BARDZO SZYBKO WCHŁANIA SIĘ W KRWIOOBIEG I POWODUJE BARDZO SZYBKIE DZIAŁANIE. ASPIRYNA DZIAŁA PRZECIWBÓLOWO I WBREW MYŚLI WIELU OSÓB NIE TYLKO NA MIGRENE CZY PRZEZIĘBIENIE ALE TAKŻE NA DOLEGLIWOŚCI STAWOWE. KUP W APTECE IBUPROFEN I BIERZ GO 2 RAZY DZIENNIE PO JEDNEJ TABLETCE PRZEZ SIEDEM DNI DZIAĄ PRZECIWZAPALNIE. STOSUJ MAŚC DIPRELIEF ŻEL. TO BARDZO DOBRY LEK I SPRAWDZONY. POZATYM NALEJ DO PLASTIKOWEJ BUTELKI WODY, ZAKRĘĆ JĄ I WŁOŻ DO ZAMRAŻARKI, A WIECZORKIEM PODCZAS OGLADANIA TV CZY INNYCH ZAJEC WEŻ OWĄ BUTELKĘ I OWIN W ŚCIERECZKE PRZYŁOŻ DO NOGI POTRZYMAJ TAK Z 15 MINUT I WTEDY ZACZNIJ WYKONYWAĆ ĆWICZENIA IZOMETRYCZNE I WSZELKIEGO RADZAJU RUCHY STOPĄ. CWICZENIA NIE MAJĄ BYĆ DŁUGIE ALE SYSTEMATYCZNE POWIEDZMY 5 MINUT DZIENNIE. METODĄ NA CHODZENIE, A PO PEWNYM CZASIE UPRAWIANIE SPORTU BEZ BÓLU JEST KINEZJOTEAPING- JEST TO PEWIEN SPECJALNY SPOSÓB PLASTROWANIA. NIE POTRZEBA DO TEGO SPECJALISTY SAM SIĘMOŻESZ OPLASTROWACW DOMU. METODĘ, OBRAZKI I OPIS JAK WŁAŚCIWIE SIĘ PLASTROWAC ZNAJDZIESZ W INTERNECIE WPISZ W GOOGLE KINEZJOTEAPING . NA OBRAZKACH POJAWIĄ SIĘ KOLOROWE PLASTRY, ALE NIE MUSISZ ICH MIEĆ WYSTARCZY PLASTER BEZ OPATRUNKU TAKI GRUBY O ŚREDNICY 2.5 CM. PLASTER POWINNO ZMIENIAĆ SIĘ CO 3 DNI. PO 3 TYGODNIACH PLASTROWANIA I STOSOWNIA TEGO CO CI NAPISAŁAM BEDZIESZ MÓGŁ TANCZYĆ SALSE. PLASTROWANIE SPRAWDZIŁAM NA SOBIE EKSTRA SPRAWA. NORMALNIE POD SKARPETKĄ NIC NIE WIDAĆ I NIE KRĘPUJE CI PLASTER RUCHÓW. ODCIĄZA ON TWOJĄ NOGĘ PODCZAS CHODZENIA A TY NIE MUSISZ REZYGNOWAĆ Z PRZYJEMNOŚCI. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA MAM NADZIEJE ŻE POMOGŁAM. POSŁUCHAJ MNIE JESTEM WPRAWDZIE BARDZO MŁODA MAM 17 LAT ALE DUŻO W SWIOM ŻYCIU PRZESZŁAM I GWARANTUJE CI ŻE JESTEM BARDZIEJ KOMPETENTNA W DZIEDZINIE MEDYCYNY NIŻ NIE JEDEN LEKARZ JAKIEGO NA SWOJEJ DRODZE SPOTKAŁAM. POZDRAWIAM
napisał/a: ~Anonymous, 2008-12-29 20:48
Może moja odpowiedź Cię nie zadowoli, ale miałam podobnie i SAMO PRZESZłO! po dwóch miesiącach.
W ostatnim dniu wakacji byłam na Śnieżce, był to wyjazd nieplanowany i nie miałam odpowiedniego obuwia /trampki!/- SZCZYT GłUPOTY!, a trasa nie wiodła asfaltem pod górkę - tzw. II wariant!
Nogę powykręcało mi na wszystkie strony, szczególnie bolała mnie prawa stopa, rwało mnie w nocy, czasami ledwo mogłam chodzić, ok. 27.09. poszłam na izbę przyjęć na zdjęcie RTG - bz /bez zmian/.
Lekarz zalecił kulę łokciową lewą i jak nie minie ból - gips! który nie ma tu nic do rzeczy;
Miałam pójść do ortopedów których znam, ale pomyślałam: jeszcze tydzień, tak zwlekałam, że samo minęło.

Może rzeczywiście poczekaj jeszcze jakiś czas, ale na gips się nie zgadzaj, bo nic złamanego nie masz.
Popytaj ewentualnie o zastrzyki - ale to tylko prywatnie.

Ps. Bolała mnie i stopa, i łydka i czasami - aż do kolana.
napisał/a: zmartwiony_johnny, 2009-03-27 16:09
Teraz ja się odzywam późno. Dziękuję za odpowiedzi, co prawda za późno przeczytałem, ale za to inni mogą mieć z tego korzyści. Albo i ja, jeśli coś jeszcze mi się wydarzy podobnego.
Bolała mnie noga po zewnętrznej nad kostką, ból lokował się zwłaszcza na kości, przy przenoszeniu ciężaru na przód i tył. No więc kupiłem Ketoprom i przez kilka tygodni smarowałem 2 razy dziennie. (Na początku 3 - 4 razy dziennie, później już jak trzeba.) I po kilku tygodniach stosowania ból ustał!!! W zeszłym tygodniu dwa razy byłem biegać i kompletnie nic się nie odzywa.
napisał/a: KarolinaMED, 2009-05-22 19:11
Mam to samo! dziadostwo mam juz od tygodnia, chodze jak kulawa.. masakra. Nabawilam sie tego jak biegalam, moze troche przegielam z tym bieganiem, ale nie sadzilam ze takie cos mnie dopadnie. Mam nadzieje że przejdzie mi szybciej niz wam, nie chce zeby to tak dlugo trwalo...Narazie stosuje Altix ale nic nie pomaga, sprobuje tego ketopromu;/