POLECAMY

Które polskie miasto lubicie najbardziej?

chmielka
napisał/a: chmielka , 2016-05-20 21:51
Polki dookoła świata, ale przecież świat to również Polska, więc umieszczam moje pytanie tutaj ;)

Które z polskich miast lubicie najbardziej (a którego nie lubicie?) Ja będę oryginalna, bo lubię Warszawę ;P Od niedawna mieszkam w tym mieście, ale zawsze chciałam tu wylądować. Uwielbiam klimat przedwojennej Warszawy, z którego na szczęście jeszcze co nieco zostało :) Podoba mi się nawet pełna dowolność architektoniczna: ładne budynki obok koszmarów, nowe obok starych, różne style obok siebie. Mam tu wspaniałych i życzliwych znajomych, zupełnie innych niż stereotypowi warszawiacy.

Lubię też Bydgoszcz - pięknie się zmieniła po rewitalizacji i pieniądzach zainwestowanych przez Unię ;) Naprawdę polecam, zwłaszcza Wyspę Młyńską i okolice Starego Rynku - powinno się Wam spodobać!

Którego miasta nie lubię? Chyba nie ma takiego. Raz co prawda byłam w Katowicach i było koszmarnie: ciemno i deszczowo, nieprzyjaźnie, ale to pewnie wina pogody. Muszę tam kiedyś wrócić.

A jak jest w Waszym przypadku?
napisał/a: smerfetkaaa8 , 2016-05-23 12:31
Katowice ostatnio bardzo się zmieniły i jest tam naprawdę ładnie. Wiele się też tam dzieje. A jeśli chodzi o ulubione miasta, to u mnie jest to niezmiennie Wrocław.
napisał/a: maciekfredro , 2016-05-24 13:02
Ja zdecydowanie najbardziej lubię Kraków- trochę tutaj mieszkałem, ale niestety musieliśmy się przenieść. Gdybym miał wybór- na pewno bym tutaj pozostał. Ten klimat, miejsca do których przez te lata przywykłem- tego wiem, że już nie znajdę nigdzie indziej. A dla tych z Was, którzy jeszcze w Krakowie nie byli, polecam ten artykuł- http://warsztat-samochodowy.net/wycieczka-po-polsce/.
napisał/a: azamag , 2016-10-28 15:10
Uwielbiam Poznań. Miłością do Poznania zaraził mnie mój tato, który tu swego czasu pracował. Ja kilka lat tu mieszkałam i fajnie jest czasami wrócić na stare kąty. Zazwyczaj gdy wpadam tu z wizytą nocuję w Art Hostel, który ma dla mnie idealną lokalizację w centrum Poznania. Obiekt idealnie zadbany, panuje w nim ład i porządek. Zadbano w nim również o dzieci, które mają dostęp do placu zabaw. Kto nie był w Poznaniu to gorąco polecam, warto tu przyjechać.
napisał/a: antoniwa , 2016-10-28 15:32
Rzeszów uwielbiam:) piękne, czyste miasto:) dużo młodych ludzi, miejsc rozrywki, dużo zieleni:)
napisał/a: kruzelagata , 2017-04-13 12:37
Uwielbiam swoje miasto Łódź, ale zakochana jestem w Krakowie
napisał/a: pomorzanka02 , 2017-04-14 15:12
Chyba to zależy nie tyle od samego miasta co od sentymentów i wspomnień :) każdemu sie z czymś dobrym kojarzy i dlatego się je lubi albo odwrotnie. Ja osobiście lubię nadmorskie miasta: Gdańsk, Sopot, najlepiej poza sezonem ;p
napisał/a: sara899 , 2017-05-17 13:48
Ja bardzo lubię Wrocław i Gdańsk - tam zawsze jest co robić :)
napisał/a: turysta , 2017-05-24 23:15
Do moich ulubionych polskich miast należy Kraków z mnóstwem atrakcji turystycznych i niepowtarzalnym klimatem.
napisał/a: emilkesz , 2017-05-26 12:01
No pewnie, ze moje - kraków! :D
napisał/a: ankaa111 , 2017-06-13 15:48
Dla mnie miejscem, w ktorym czuje sie pelna pozytywnej energii jest Zakopane. Uwielbiam tamtejszych serdecznych ludzi, atmosfere i jedzenie ( szczegolnie w Karczmie Zapiecek). Bywam tam min. 2 razy w roku. a wcale tak blisko nie mam :D
napisał/a: travelfreak , 2017-06-29 15:12
Dla mnie Kraków jest jednym z najładniejszych i najciekawszych miast w Polsce - ze względu na historię, która odbija się w jego architekturze, oryginalne lokale, które można znaleźć na każdej ulicy (odwiedzenie wszystkich może zająć naprawę wiele lat!) i fakt, że każdego roku organizowanych jest tyle niesamowitych wydarzeń kulturalnych, że spokojnie można nimi zapełnić kalendarz :) jeśli interesują Was najpopularniejsze atrakcje turystyczne, w tym przewodniku możecie znaleźć ich krótkie opisy: http://breakplan.com/cel-podrozy/miasto/krakow/co-warto-i-nie-warto?r