POLECAMY

Konkurs - Sezon na gładką skórę

Redakcja
napisał/a: Redakcja, 2011-07-05 11:43
Lato to czas, w którym odkrywamy więcej. Dlatego depilacja to niezwykle istotna sprawa zwłaszcza o tej porze. W związku z tym przygotowaliśmy dla ciebie konkurs, w którym możesz wygrać voucher na zabieg fotodepilacji w salonie No+vello.


Konkurs zakończony!
Nagrody otrzymują:
2hot4you
myszata7
Alciaaa
goskaf1
murba78
asiasia
catt
barbar
drewienko
klaudia28

Wystarczy, że krótko odpowiesz na pytanie:

Jaka jest Twoja ulubiona metoda usuwania zbędnego owłosienia i dlaczego akurat ta?

Nagroda to 1 z 10 voucherów na zabieg fotodepilacji w salonie No+vello. Fotodepilacja to inaczej usuwanie owłosienia za pomocą światła. Podczas zabiegu impulsy silnego światła emitują fale o zakresie od 590 do 1200 nm. Wiązka światła zostaje skierowana na skórę, a zawarta w skórze melanina pochłania ją i kieruje do mieszka włosowego. W mieszku energia świetlna jest przekształcana w ciepło i niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.

Dotychczas zabiegi fotodepilacji mogły być stosowane dwa tygodnie przed i po opalaniu. No+vello wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziło innowacyjny system Sun&Safe. Umożliwia on korzystanie z fotodepilacji nawet podczas opalania.

[CENTER]
[/CENTER]
napisał/a: ~2hot4you, 2011-07-05 15:15
Moją ulubioną, choć zdecydowanie bolesną, metodą depilacji jest używanie depilatora. Chwila bólu, do którego z upływem czasu można się przyzwyczaić, a pozwala to na pozbycie się zbędnego owłosienia na dłuższy czas niż w przypadku innych metod depilacji.
Nogi są gładkie, nie mam możliwości zrobienia zacięć, jak to nieraz działo się przy używaniu maszynki do golenia, efekt utrzymuje się zadowalająco długo. :)
napisał/a: havajana, 2011-07-05 15:33
Zabieg wykonuję sama i najlepiej mi wychodzi za pomocą kremu, z plastrami absolutnie mi nie wyszło (niestety wiąże się to też z bólem, a ja jestem wyjątkowo nieodporna na ból).
Depilację domową za pomocą kremu chwalę sobie. No gdybym mogła skorzystać z fotodepilacji to oczywiście nie wahałabym się ani przez chwilę. Ale póki co cieszą mnie efekty samoobsługi.
napisał/a: izabela_77, 2011-07-05 16:17
Wszystko zależy od tego, gdzie to zbędne owłosienie się znajduje. jeżeli na twarzy znajduję włoski nie tam, gdzie bym chciała - usuwam je pęsetą wraz z cebulkami. Jeśli rzecz tyczy się moich nóg i pach, gdzie wyrastają dość delikatne włoski - używam żelu i maszynki do golenia. Gdy jednak mam do czynienia z okolicami bikini - konieczne staje się użycie kremu do depilacji miejsc wrażliwych. Przyznam, ze nawet ta delikatna metoda usuwania zbędnych włosków jest dla mnie gehenną i droga przez mękę. skóra natychmiast reaguje wysypką i podrażnieniem - co automatycznie powoduje moje rozdrażnienie i nerwowość. Ciekawa zatem jestem czy fotodepilacja byłaby dla mnie lepsza i skróciłaby moje cierpienia...
Angel1090
napisał/a: Angel1090, 2011-07-05 16:23
Wszystko zależy od pory roku. Zimą najlepiej sprawdza się u mnie depilator, latem zaś pianka. Z pierwszego punktu widzenia wydaje się, że powinno być na odwrót ;) Niestety ja mam przeciwne zdanie. Latem skóra jest zazwyczaj odkryta, czyli narażona na niekorzystne działanie czynników środowiskowych czyli upał (pocimy się) i słońce (opalanie). Korzystając z depilatora skóra szybciej ulega podrażnieniom, a co więcej może wystąpić zapalenie mieszka włosowego. Ja wolę nie ryzykować. Zresztą nie raz przekonałam się, że latem usuwanie włosków depilatorem jest bardziej bolesne no i skóra po zabiegu dłużej się goi. W przeciwieństwie do zimy, kiedy zimne powietrze działa kojąco na podrażnioną skórę. Dlatego latem decyduję się na delikatnie otulającą piankę, która działa szybko i nie powoduje podrażnień. Ma to również swoje złe strony - zabieg nie jest trwały i co drugi dzień muszę go powtarzać. Marzę o tym, aby moja skóra była jedwabiście gładka w dotyku na dłużej... Chciałabym się poczuć jeszcze bardziej kobieco, a wiadomo, że gładkie nogi to czysta kwintesencja kobiecości ;)
napisał/a: aga1616, 2011-07-05 16:48
Moim ulubionym choć bolesnym sposobem depilacji jest depilator. Mimo tego iż przechodzę męki jest to moja najczęstsza metoda usuwania zbędnych włosków. Myśle o wypróbowaniu kremów i pianek do depilacji, a kto wie być może okażą się równie zadowalające.. :) Nie wspomnę już o zabiegu fotodepilacji po którym byłabym wniebowzięta !:)
napisał/a: silesia25, 2011-07-05 17:32
Do niedawna chodziłam do kosmetyczki na wosk ale cena 150zł raz w miesiącu mnie przerażała. Dlatego kupiłam sobie zestaw podgrzewacz z woskami i plastrami i mój narzeczony wykonuje mi zabieg. A ile mamy śmiechu jak krzyczę wniebogłosy podczas "rwania". Polecam każdemu im dłużej się robi tym mniejszy ból. Ale oczywiście zabieg foto depilacji byłby najbardziej pożądany w moim przypadku:)
martam2491
napisał/a: martam2491, 2011-07-05 18:30
Ja stosuję stary sposób - używam maszynki jednorazowego użytku. Dla niektórych może to się wydać niezbyt odpowiednie i mało praktyczne, ale dla mnie to najlepsza rada. Szybko, łatwo i bez zbędnego bólu. Nakładam piankę lub specjalny płyn i szybkimi, sprawnymi, wręcz wyćwiczonymi ruchami "uśmiercam" potworne owłosienie. Choć niestety taką metodę trzeba stosować dość często, to mimo to nie przerzucę się na żadne inne sposoby. Depilatorom mówię stanowczo nie! Nie dość, że usuwanie włosków jest bolesne, to w dodatku podrażnia moją skórę, zostawia nieestetyczne, czerwone zabarwienia, pojawiają się niechciane krostki. Na zabiegi w salonie niestety mnie nie stać.
napisał/a: leoniu, 2011-07-05 21:26
Cóż - nogi katuję depilatorem. Choć może katuję, to nie najlepsze określenie, bo ostatnio uświadomiłam sobie, że depilatory też mają swoją przydatność do użytku. Z żalem, ale brutalnie pożegnałam mojego 6-letniego philipsika (o jaki to był kiedyś hit!!!) i nabyłam nowy... Nie jestem z nim jakoś emocjonalnie związana, więc obejdzie się bez nazw. Ale działa całkiem nieźle.
Paszki :) wosk, wosk, wosk. I depilacja samodzielna. O dziwo - nie boli. Skóra nie jest podrażniona (próbowałam kiedyś depilatorem - odpada). A najbardziej podoba mi się to, że włosy odrastają zdecydowanie wolniej. I o ile samodzielnie depilując pachy czuję się jak super-bohaterka, o tyle moje bohaterstwo nie starcza na depilację bikini. Trudno, od czasu do czasu zapominam o wielkopolskim skąpstwie i idę do kosmetyczki. Mniej boleśnie (trudno powiedzieć "bezboleśnie", nie oszukujmy się), skuteczniej, gładko. I starcza na dość długo.
Sienkiewiczowski wąsik - jeśli się pojawi - również samodzielnie traktuję woskiem, choć dobrze dobrane hormonalne środki skutecznie go niszczą. Wiem, wiem, chemia. Cóż. Czasami wydaje się ona dobrym rozwiązaniem, choć w przypadku nadmiernego owłosienia jest to rozwiązanie całkowicie przypadkowe, bo nie po to łykam te tabletki :)
napisał/a: snupy3, 2011-07-06 00:16
Niestety nie mam ulubionej metody :(
A to z racji tego,że większość metod powoduje u mnie podrażnienia skóry.
Depilatory oraz depilacja woskiem pozostawiają czerwone krosty,które znikają wolniej niż pojawiają się nowe włoski,co mija się z celem.
Po depilacji kremem moja skóra jest podrażniona i swędzi więc w grę wchodzi tylko maszynka. I jest to nie tyle moja ulubiona metoda depilacji,co jedyna,na jaką mogę sobie pozwolić. A mam jej sporo do zarzucenia.
Jak wiadomo,jest bardzo krótkotrwała,co jest uciążliwe,zwłaszcza w lecie.
Marzy mi się gładka skóra i jeśli fotodepilacja okazałaby się strzałem w dziesiątkę,
chyba skakałabym z radości do samego nieba i bez wątpienia stałaby się moją ulubioną metodą.