POLECAMY

Jak prawidłowo zakładać soczewki?

halszkaWu
napisał/a: halszkaWu , 2015-01-05 18:03
Po latach zdecydowałam się na kupienie soczewek, bo miało mi to ułatwić życie. Jak je założę jest rzeczywiście super, ale zakładanie trwa czasem godzinę, a nie zawsze znajdę przed pracą tyle czasu. Kłopot w tym, że soczewka przykleja się do palca i nie chce się za nic przykleić do oka. Macie na to jakieś swoje sposoby? Zdejmowanie trwa sekundę, ale zakładanie to koszmar. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź!
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak , 2015-01-07 12:23
Myślę, że po prostu musisz dojść do wprawy. Pamiętam, że gdy moja siostra zaczęła nosić soczewki, przez pierwsze dni przeżywała prawdziwe męki - zakładanie zajmowało jej co najmniej 40 minut, co oczywiście owocowało łzawieniem, pieczeniem, bólem oczu... Po kilku dniach sama dojdziesz do wprawy :)
eenax
napisał/a: eenax , 2015-01-07 13:45
Trzeba trenować trenować i trenować.

Mi na początku tez źle szło zakładanie i zdejmowanie soczewek (gorzej chyba jednak zdejmowanie).

Teraz to ja i założyć i zdjąć potrafię soczewki nawet bez lusterka.

Nie wiem jak Ty zakładasz ale ja zawsze zakładam palcem wskazującym a palcami w drugiej ręce przytrzymuje powiekę by oko było "odsłonięte". Zakładam zawsze bardzo wilgotna soczewkę i delikatnie ja do oka przykładam (zawsze całkowicie prostopadle bo jak zakłada się pod kątem to się przyklei do palca a nie oka). Na palcu zawsze układam tak soczewkę by tworzyła miseczkę, palec był tylko lekko wilgotny i w miseczce soczewki nie znajdowało sie zbyt dużo płynu.
polka20
napisał/a: polka20 , 2015-01-07 17:06
Doskonale wiem o czym mówisz :) Sama zaczęłam nosić kilka tygodni temu soczewki i zakładanie ich, też nie wychodzi mi najlepiej problemy mam zwłaszcza z prawym okiem) :) Jednak i tak już widzę znaczną poprawę. Pocieszam się, że to jedynie kwestia wprawy.

Ja biorę soczewkę na opuszek palca wskazującego, łapię powiekę za rzęsy i patrze się w bok. Soczewkę staram się umieścić na białku (mi jest tak łatwiej). Teraz wystarczy tylko popatrzeć kilka razy w prawo, lewo, górę i dół. I gotowe :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2015-01-08 15:35
Ja to robię tak - nakładam soczewkę na palec wskazujący, drugą ręką odciągam dolną powiekę i przykładam palec trochę poniżej tęczówki oka patrząc jednocześnie w górę. Następnie - zanim mrugnę powieką - patrzę w dół i soczewka sama wskakuje na miejsce :)
napisał/a: ~mploszaj , 2015-01-08 17:47
Też noszę soczewki już jakiś czas i na początku założenie jednej zajmowało mi naprawdę długo. Z czasem sama nabędziesz wprawy i wyrobisz własną technikę, wygodną dla ciebie, zobaczysz! :)