Daj mi rząd dusz - Bert Hellinger

Książka ta pokazuje wymiar duchowy i religijny ustawień rodzinnych. Ustawienie polega na tym, że osoba wybiera dla siebie i członków rodziny przedstawicieli, których następnie "ustawia" w przestrzeni we wzajemnej relacji do siebie. W momencie, gdy zostaną oni ustawieni natychmiast czują tak jak prawdziwi członkowie rodziny i dzięki temu wychodzi na jaw, co się w tej rodzinie naprawdę dzieje. I co można zrobić, żeby wszystkim członkom w rodzinie wiodło się dobrze i żeby byli szczęśliwi.
/ 29.09.2006 13:13

bert hellingerKsiążka pokazuje wymiar duchowy i religijny ustawień rodzinnych. Ustawienie polega na tym, że osoba wybiera dla siebie i członków rodziny przedstawicieli, których następnie "ustawia" w przestrzeni we wzajemnej relacji do siebie. W momencie, gdy zostaną oni ustawieni natychmiast czują tak jak prawdziwi członkowie rodziny i dzięki temu wychodzi na jaw, co się w tej rodzinie naprawdę dzieje i co można zrobić, żeby wszystkim członkom w rodzinie wiodło się dobrze i żeby byli szczęśliwi.

Przedstawiciele członków rodziny nie potrzebują się wczuwać, zostają pochwyceni, ogarnięci przez pewien ruch, przeciwko któremu nie są w stanie się bronić. I to pokazuje jak bardzo jesteśmy związani z innymi ludźmi, chociaż zachowujemy się czasami tak jakbyśmy byli sami jedni.

W listach, rozmowach, opowieściach, ustawieniach i wykładach Bert Hellinger zastanawia się nad tym, jak określone obrazy i postawy religijne działają w duszy. Sama tajemnica religijna pozostaje przy tym nienaruszona. Autor szanuję ją – jako tajemnicę. Swoimi tekstami zachęca czytelnika, żeby zaufał swoim własnym doświadczeniom i dał się im prowadzić.

Jednocześnie książka ta dokumentuje drogę, jaką przebył Bert Hellinger aż do twórcy ustawień rodzinnych - pierwszy tekst pochodzi z roku 1972, kiedy był jeszcze księdzem, ostatni z ubiegłego roku, w którym, w przededniu osiemdziesiątych urodzin, dokonuje swoistego bilansu życiowego.

Bert Hellinger (ur. 1925) - jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów, spędził 25 lat w zakonie, w tym 16 lat na misji u Zulusów. Studiował filozofię, teologię i pedagogikę, zdobył wszechstronne wykształcenie psychologiczne. Odkrył uwikłania jednostki w teraźniejsze i przeszłe losy rodziny. Rozwinął oryginalną metodę porządkowania splątanych i zerwanych więzów – ustawienia rodzinne. Wykorzystał w niej fascynujące zjawisko: obcy człowiek postawiony symbolicznie na miejscu kogoś z rodziny pacjenta ma takie same odczucia, jak osoba, którą reprezentuje, chociaż prawie nic o niej nie wie. Metoda ta przyniosła mu światową sławę. Jest autorem blisko 40 książek przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków oraz licznych dokumentacji wideo. Od kilku lat chętnie przyjeżdża do Polski, prowadzi tu wykłady, szkolenia i warsztaty.

Wydawnictwo KOS

Redakcja poleca

REKLAMA