Samochód dla kobiety

Zwykle jest mały i nowoczesny. Oczywiście liczy się także wygląd. Jakie samochody są odpowiednie dla kobiet i jakie one same wybierają? Czym się kierują w swoich wyborach?

Zwykle jest mały i nowoczesny. Oczywiście liczy się także wygląd. Jakie samochody są odpowiednie dla kobiet i jakie one same wybierają? Czym się kierują w swoich wyborach?

Mężczyźni często żartują z kobiecej wiedzy na temat samochodów. Niestety w życiu rzeczywiście zdarzają się sytuacje, gdy kobieta zapytana o to, jaki ma samochód, odpowiada „czerwony”... Na szczęście takie kobiety są w mniejszości, jeśli już bowiem kupują samochód dla siebie, to chcą wiedzieć, czym jeżdżą.

Samochód dla kobiety

Zazwyczaj jeśli kobieta kupuje samochód, jest to samochód tylko dla niej: albo w domu jest już jedno auto „rodzinne”, albo jest osobą samotną. W obu przypadkach nie potrzebuje dużego samochodu, dlatego zwykle wybiera mały. Nie pozostaje to też bez znaczenia jeśli chodzi o parkowanie, z którym wiele z nas ma problem. Ponadto jeśli jest to drugi samochód w domu lub kobieta utrzymuje się sama, ważne jest, by było to auto ekonomiczne.

Drugim ważnym aspektem jest nowoczesność. Przede wszystkim dlatego, że cenimy sobie luksus i praktyczne rozwiązania. Poza tym im auto nowsze i solidniejsze, tym rzadziej się psuje – a to też bardzo ważne.

Trzeci i ostatni problem to wygląd. W końcu jak już jeździć, to z klasą. Może z dobieraniem koloru lakieru do ulubionego płaszcza nie przesadzajmy, ale prawda jest taka, że znacznie lepiej czujemy się w czymś, co się nam podoba.

Wśród samochodów spełniających powyższe kryteria, a zarazem marek najczęściej wybieranych przez kobiety (lub dla kobiet – przez mężczyzn) znajdują się m.in.: Toyota Yaris, Fiat Panda, Fiat 500, Renault Clio, Peugeot 206, Nissan Micra i Opel Corsa.

Urszula Skowrońska
SKOMENTUJ (4)
Tarta z kurczakiem i warzywami - Kasia gotuje z Polki.pl
KOMENTARZE (4)
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
hm... ten artykuł przeczy ostatnim badaniom, gdzie udowodniono, że kobiety wybierają duże, pakowne samochody, często terenowe - tak jest na całym świecie, za kilka lat i u nas tak zapewne będzie... kobieta jest sama, (mąż w pracy, zagranicą, na kontrakcie, w delegacji) jak takim Nissanem Micrą przykładowa polka ma zawieść trójkę dzieci do przedszkola i szkoły, zawieść pranie do pralni, zrobić zakupy w hipermarkecie, zmieścić tam często także wózek, fotelik lub dwa, podwieść teściową do fryzjera, albo w weekend wybrać się całą rodziną do domku górach?????
ami/6 lat temu
Jeśli kiedyś będzie nas stać na drugi samochód taki, którym to ja bym najczęściej jeździła to chyba rzeczywiście byłby niewielki, ale nie ze względu na aspekt ekonomiczny a bardziej na mój sentyment do strych "garbusków" czy zamiłowanie do mini.
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
Masakra jakaś! Znowu powielanie stereotypu, że kobieta to małe autko i najlepiej czerwone. Schowajmy te legendy do kieszeni, bo Panie, ktore maja takie podejscie to jakis promil populacji kobiet-kierowcow, co wiecej - to zwykle starsze pokolenie, ktore b. rzadko siada za kolko. Młode dziewczyny i Panie do 50-tki mniej wiecej, dokladnie wiedza czego chca i czym jezdza. Nawet to, ze powstaja kobiece portale motoryzacyjne, np. motocaina.pl o czyms swiadczy!
POKAŻ KOMENTARZE (4)