POLECAMY

Dom według stron świata

Jedną z ważniejszych zasad feng shui jest ustawienie domu według kierunków świata. Domy powinno sytuować się tak, aby były dostatecznie nasłonecznione.

Dom według stron świata

Z reguły Chińczycy ustawiają swoje domy frontem na południe, po to, by płomienie słońca wpadały do domu i rozgrzewały go. Przyczyną takiego upodobania Chińczyków jest ich położenie geograficzne. W Chinach z północy wieją silne wiatry, ogólnie klimat jest niekorzystny, a południe symbolizuje ciepło. Południe w chińskiej kosmologii znajduje się zawsze na górze.

Mistrzowie należący do szkoły kompasu uważają, że usytuowanie domu i jego drzwi frontowych względem stron świata (kierunków geograficznych) powinno ściśle wynikać z daty urodzenia właściciela domu.

Jak rozmieścić pomieszczenia w domu względem stron świata

  1. Drzwi frontowe (wejściowe) powinny wychodzić na południe.
  2. Najważniejsze pokoje powinny znajdować się od południa.
  3. Kuchnia nie powinna być skierowana na południowy-wschód, tylko na południe.
  4. Kierunek południowy-wschód – tu zaleca się, by przebywali starsi członkowie rodziny.
  5. Sklepy, firmy, biura również powinny być skierowane na południe.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/6 lat temu
[quote=~Abra Makabra] Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy [/quote] Praktycznie będzie założyć tam klimatyzację ;-)
/6 lat temu
Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy
/8 lat temu
hm...chyba mają Państwo racje.
POKAŻ KOMENTARZE (8)