Dom według stron świata

Jedną z ważniejszych zasad feng shui jest ustawienie domu według kierunków świata. Domy powinno sytuować się tak, aby były dostatecznie nasłonecznione.

Dom według stron świata

Z reguły Chińczycy ustawiają swoje domy frontem na południe, po to, by płomienie słońca wpadały do domu i rozgrzewały go. Przyczyną takiego upodobania Chińczyków jest ich położenie geograficzne. W Chinach z północy wieją silne wiatry, ogólnie klimat jest niekorzystny, a południe symbolizuje ciepło. Południe w chińskiej kosmologii znajduje się zawsze na górze.

Mistrzowie należący do szkoły kompasu uważają, że usytuowanie domu i jego drzwi frontowych względem stron świata (kierunków geograficznych) powinno ściśle wynikać z daty urodzenia właściciela domu.

Jak rozmieścić pomieszczenia w domu względem stron świata

  1. Drzwi frontowe (wejściowe) powinny wychodzić na południe.
  2. Najważniejsze pokoje powinny znajdować się od południa.
  3. Kuchnia nie powinna być skierowana na południowy-wschód, tylko na południe.
  4. Kierunek południowy-wschód – tu zaleca się, by przebywali starsi członkowie rodziny.
  5. Sklepy, firmy, biura również powinny być skierowane na południe.
Od 1928 roku do teraz. To video pokazuje fragmenty filmów, które zdobyły Oscara za najlepsze efekty specjalne w ciągu ostatnich 88 lat!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/5 lat temu
[quote=~Abra Makabra] Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy [/quote] Praktycznie będzie założyć tam klimatyzację ;-)
/5 lat temu
Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy
/7 lat temu
hm...chyba mają Państwo racje.
POKAŻ KOMENTARZE (8)