Polki.pl
kom. (0)

Płukanki - natura dla zdrowia

Strona 1 z 5

Wszechstronność ziołowych płukanek jest zaskakująca. Mają właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Z powodzeniem mogą wzmacniać zęby i likwidować drobnoustroje, które są przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust, a do tego świetnie leczą zgagę.

Płukanki- natura dla zdrowia

Płukanie ust i gardła nie tylko doskonale odświeża oddech, ale również pomaga leczyć powszechne dolegliwości zdrowotne jak przeziębienie. Większość z nich można śmiało przyjmować bez względu na okoliczności np. korelację z innymi lekami.

Osoby praktykujące ajurwedę czyli indyjską filozofię zdrowia, uważają, że płukanie ust np. olejami roślinnymi ułatwia zasypanie, poprawia kondycje umysłową, wybiela zęby, a nawet wzmacnia dziąsła. Przedstawiciele zachodniej medycyny również wskazują bakteriobójcze wpływy płukanek, twierdząc, że zmniejszają nawet choroby serca. Jak to argumentują? Uważają, że te same bakterię, które są przyczyną zapalenia dziąseł, po przedostaniu się do krwiobiegu mogą być przyczyną tworzenia się skrzepów i jednocześnie blokowania naczyń krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do udarów i zawałów serca. Aktywne substancje płukanek działają również na tkanki dotknięte stanem zapalnym, łagodząc jednocześnie objawy i w naturalny sposób przynosząc ukojenie. Nie wątpliwym plusem jest również to, że działają odpowiednio delikatnie, a ich przygotowanie nie zabiera wiele czasu.  • 1
  •   z 5 

Oceń 5,00 / 1

Jak wybrać sokowirówkę?

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ziołolecznictwo

Skomentuj Płukanki - natura dla zdrowia

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Płukanki - natura dla zdrowia

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie