Rzucić palenie i nie przytyć

Chcesz skończyć z paleniem papierosów, ale boisz się utyć. Skorzystaj z nowego programu Instytutu Dermika „Rzuć palenie i nie przytyj”.

kobieta, papieros, palenie

Dzięki super programowi Dermiki nie tylko zerwałam z nałogiem bez dodatkowych centymetrów w biodrach, ale nawet udało mi się schudnąć! przetestowała: Agnieszka Krasucka

Paliłam od ponad 10 lat. Na początku były to tylko papierosy na imprezie, ale zanim zdążyłam się zorientować, zaczynałam od nich dzień. Stały się niezbędnym dodatkiem do kieliszka wina czy filiżanki kawy. Sięgałam po nie w przerwach w pracy, po jedzeniu czy (z wielkim utęsknieniem) po wyjściu z kina. Prawie zawsze i wszędzie. Nie próbowałam nigdy rzucić palenia, bo myślałam, że po prostu... nie jestem w stanie. Oczywiście zdawałam sobie sprawę z konsekwencji nałogu – szybciej starzejąca się skóra, fatalna kondycja i prawie niekończąca się lista chorób. Z drugiej strony panicznie bałam się, że przytyję – mam kilka znajomych koleżanek, wśród których te „najszczęśliwsze” przybrały na wadze tylko kilka kilogramów, a te mniej „szczęśliwe” skończyły na kilkunastu (!).

Gdy dowiedziałam się o programie Dermiki, od razu wiedziałam, że to idealna propozycja dla mnie. Po pierwsze spodobał mi się pomysł kompleksowej pomocy w walce z nałogiem, a po drugie, skusiła mnie obietnica, że nie przytyję! Choć nigdy nie byłam zwolenniczką medycyny naturalnej i nie wierzyłam za bardzo w działanie leków homeopatycznych, bez wahania rozpoczęłam program. Przekonałam się, że akupunktura (prawie bezbolesna) naprawdę działa! Już kilka godzin po pierwszym zabiegu, podczas próby zapalenia papierosa czułam w buzi obrzydliwy metaliczny smak. W ten sposób ograniczyłam palenie. Po trzecim zabiegu smak w ustach był już tak straszny, że... straciłam ochotę na papierosy! Drugą, bardzo ważną częścią programu, była pomoc dietetyczki. Przez miesiąc spotkałam się z nią trzy razy. Na pierwszej wizycie dokonała pomiarów masy ciała, wypytała o moje kulinarne upodobania i ułożyła smaczną (i co dla mnie ważne – mało uciążliwą w przygotowaniu) dietę.

Oceń 4,20 / 10 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Kalkulator BMI
Waga Wzrost
Oblicz