Polki.pl
kom. (0)

Nowości wydawnictwa G+J Książki

Strona 1 z 7

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami wydawnictwa G+J Książki.

Ken Bruen "Londyński bulwar"

Wydawnictwo G+J Książki prezentuje powieść kryminalną pt. Londyński bulwar. Autorem książki jest pisarz irlandzkiego pochodzenia Ken Bruen.

Bohaterem powieści jest czterdziestopięcioletni Mitchell, który po trzech latach wychodzi z więzienia, gdzie odbywał karę za brutalne pobicie. Na przekór słowom naczelnika: „wrócisz tu”, mężczyzna postanawia porzucić gangsterskie życie i zatrudnia się w charakterze „złotej rączki” w domu byłej gwiazdy filmowej. Tu poznaje tajemniczego kamerdynera Jordana.
Wkrótce zaczynają ginąć ludzie z otoczenia Mitchella, a jego siostrze grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Były gangster angażuje się w rozwikłanie zagadkowych morderstw, ale czy zdoła uniknąć powrotu do przeszłości? A może słowa naczelnika okażą się prorocze?

„Styl prozy Bruena jest zabójczy jak kula w łeb i zazdrości mu go wielu pisarzy gatunku noir.” The New York Times.

„Bruen łączy swoją utrzymaną w staccato prozę z ostrymi dialogami i naturalistycznym, przerażającym spojrzeniem na ciemne podbrzusze Londynu. Wymierza mu cholernie mocny cios.” -  Booklist

„Londyński bulwar” został przeniesiony na ekran. Reżyserem jest William Monahan, zdobywca Oscara za scenariusz do filmu „Infiltracja” Martina Scorsese. W rolach głównych występują Colin Farrell i Keira Knightley. Film wejdzie na ekrany polskich kin na 4 lutego.

***

Ken Bruen - ur. 1951 r. w Galway, w Irlandii. Zdobył tytuł doktora filozofii w Trinity College Dublin. Jest finalistą prestiżowych konkursów i zwycięzcą wielu nagród literackich. Przez dwadzieścia pięć lat podróżował po świecie; pracował w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Obecnie mieszka w Irlandii.  • 1
  •   z 7 

Oceń 5,00 / 1

Jak przygotować koktajl z awocado, melona i pomarańczy?

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Nowości wydawnicze

Skomentuj Nowości wydawnictwa G+J Książki

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Nowości wydawnictwa G+J Książki

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Kultura