Polki.pl
kom. (2)

Nowoczesne domy ze szkła

Strona 1 z 5

Szkło może być niezwykle unikalne w swojej mieszkalnej formie. Oto domy i konstrukcje architektoniczne, dla których ściana musi być przejrzysta i czysta jak łza. Tu nic się nie ukryje...

Szklane domy - bezkres przestrzenny

Fot. cumbu, freshome, hominspire.com

Wątek szklanych ścian zbliżony jej do popularnych w latach 90-tych przydomowych szklarniach, które z powodzeniem utrzymywały swój mikroklimat, który tworzył się m.in. właśnie po przez wzmożone ciepło przenikające przez szybę. Dziś technologia pozwala nam wprowadzić do tej konstrukcji cały system klimatyzacji, skutecznie chroniący przed niechcianym efektem "dusznych tropików".

Szklana przestrzeń...

Im bardziej dom otwarty jest na otoczenie, tym większe wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. W takim wnętrzu relaks nabiera zupełnie nowego wyrazu, a w okresie wiosenno-letnim staje się naszym własnym małym rajem. To spełnienie marzeń dla wszystkich tych, dla których rozrywką jest obserwowanie przyrody czy przelatujących ptaków. Sam widok działa jak istny balsam dla duszy.

Szkło nie dla wszystkich...

Choć ta konstrukcja, aż kipi od pozytywnych elementów, posiada również kilka ograniczających aspektów. Przede wszystkim przy projekcie takiego domu, należy pamiętać, że ilość szklanych fasad zabiera nam miejsce użytkowe. Im więcej szkła, tym mniej miejsca na meble. Dlatego to doskonale rozwiązanie dla osób ceniących względny minimalizm, którzy odgranicza się jedynie do naprawdę niezbędnych sprzętów np. kanapy, dywanu czy stolika obiadowego. W takich miejscach, należy również zrezygnować z przesadnych dekoracji na fragmentach zabudowanych ścian.
Jednak z powodzeniem możemy wydzielić kąt dla domowej oranżerii. Aż prosi się o delikatny akcent zieleni, który doskonale współgra z otoczeniem.

Oto niezwykłe domy, w których szkło stoi na pierwszym miejscu:  • 1
  •   z 5 

Oceń 5,00 / 1

Specjalista radzi - jak urządzić małe mieszkanie

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Architektura

Skomentuj Nowoczesne domy ze szkła

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Nowoczesne domy ze szkła

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dom i ogród