Polki.pl

Nowa Kuźnia

Nowa Kuźnia
Oceny (1)
2,00
Opis działalności
Nowa Kuźnia

Historia kuźni wilanowskiej sięga czasów króla Jana III Sobieskiego, kiedy to hetman wyruszył z wojskiem w 1683 z Krakowa na wojnę z Turkami. Obecny murowany budynek powstał w XVIII wieku. Ma kształt prostokąta z wysokim dachem czterospadowym. W środku były pomieszczenia z piecem kowalskim, dla kołodzieja, wozownia oraz mieszkanie kowala. Ten układ pomieszczeń został zachowany po dziś dzień. Po gruntownym remoncie i adaptacji kuźni na cele restauracyjne, ajentką została Beata Artemska, wybitna polska tancerka, śpiewaczka, aktorka teatralna i kabaretowa. Organizowała tam przy świecach i winie wyjątkowe wieczory teatralne, na które zjeżdżała elita z całej Warszawy. Dziś w budynku znajduje się restauracja "Nowa Kuźnia". Wraz ze zmianą właścicieli lokalu, zmienił się jej wygląd, jakość serwowanych dań i atmosfera panująca w restauracji oraz nazwa (niegdyś "Kuźnia Królewska"). Miejsce jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swoją historię, ale również ze względu na wysoką jakość dań oraz otoczenie. Właściciele pomyśleli również o najmłodszych klientach, dla których stworzono specjalne menu oraz plac zabaw. Dodatkowymi atutami "Nowej Kuźni" jest parking, stojaki na rowery oraz brak zakazu wprowadzania psów, które będą mogły ugasić pragnienie w przygotowanych specjalnie dla nich kolorowych miskach z wodą. To jednak nie koniec zalet Nowej Kuźni. Chcąc uciec od codziennego tłoku, Nowa Kuźnia proponuje swoim klientom rozgoszczenie się w ogrodzie znajdującym się na tyłach restauracji.Wygodne fotele, spokojna atmosfera, relaksująca muzyka, bogate menu zawierające dania z kuchni polskiej, europejskiej i włoskej oraz specjalna karta koktajli przygotowana przez Richarda Winklera... Po prostu grzechem jest nie odwiedzić Nowej Kuźni.

Restauracja przygotowana jest na przyjęcie dużej ilości klientów (70 miejsc w lokalu i 200 miejsc w ogródku) i tym samym jest idealnym miejscem na organizację wymarzonych wesel, Komunii, urodzin czy innych okazji do świętowania. Profesjonalna obsługa i wysoka jakość dań gwarantuje, iż te wyjątkowe dni staną się niezapomnianymi.

9 lip 2013
Gość We-Dwoje.pl
Ocena   / słabo
Nie polecam w tej restauracji do organizowania w niej jakiejkolwiek uroczystości. Mieliśmy w Nowej Kuźni wesele. Menadżerka restauracji jest osobą niekompetentną i nieprofesjonalna. Najpierw proponuje różne rozwiązania, a następnie przed samym weselem twierdzi, że tego się nie da...
 
 

Zobacz także

 
 
Dane kontaktowe
Nowa Kuźnia
Firmy wg miejscowości
Polecane oferty PREMIUM