Polki.pl
kom. (11)

Na przekór przesądom: kalie i lilie

Kalie i lilie to kwiaty coraz częściej kojarzone u nas z wiązanką ślubną, a nie – jak było wcześniej – z pogrzebem. Mówi się, że kwiaty te wróżą młodej parze nieszczęście, jednak coraz mniej osób wierzy w takie przesądy. I słusznie! Ich subtelność i delikatność może być wspaniałą ozdobą niejednej panny młodej!

Na przekór przesądom: kalie i lilie

Ogromną popularnością od kilku lat cieszą się przede wszystkim kalie (właśc. Cantadeskia). Wystarczy kilka kwiatów związanych odpowiednią wstążką i uzyskujemy elegancki, urzekający prostotą i pięknem bukiet. Jeśli marzymy o subtelnym dodatku, doskonałe będą białe lub kremowe kalie dopasowane kolorystycznie do sukni. Jeśli natomiast bukiet ma być mocniejszym akcentem ozdobnym, mamy do wyboru całe bogactwo kolorów: pomarańczowe, różowe, czerwone, fioletowe... Podobnie rzecz ma się z liliami. Wykorzystując tylko ten jeden gatunek kwiatów i zielone ozdobniki w postaci rozmaitych liści i gałązek można skomponować wyjątkowo piękne i oryginalne bukiety. Zarówno lilie, jak i kalie doskonale prezentują się także w wiązankach, gdzie towarzyszą im klasyczne róże, warto więc rozważyć je przynajmniej jak oryginalny dodatek.

Fot. Fotolia

Decydując się na bukiet ślubny z kalii lub lilii należy jednak pamiętać o kilku rzeczach:

  • lilie mają bardzo intensywny zapach, który dla niektórych osób może być trudny do zniesienia;
  • aby kwiaty zachowały trwałość należy zadbać, aby przed uroczystością były przechowywane w chłodzie, szczególnie kalie są wrażliwe na temperaturę;
  • pyłek z pręcików lilii może ubrudzić suknię (warto więc zadbać o ich usunięcie!);
  • krople wody mogą pozostawić brzydkie plamy na jasnych płatkach kalii i lilii, nie należy więc spryskiwać ich wodą, a także chronić przed deszczem.

Na przekór przesądom: kalie i lilie

Fot. Fotolia
Oceń 5,00 / 1

Jak przygotować koktajl z awocado, melona i pomarańczy?

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Bukiet ślubny

Skomentuj Na przekór przesądom: kalie i lilie

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Na przekór przesądom: kalie i lilie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Ślub i wesele