Hermes Birkin — symbol luksusu

Jej prototyp powstał w domu mody Hermes już na początku lat 80., ale dopiero w nowym stuleciu torebka zyskała miano kultowej! Nazwę zawdzięcza brytyjskiej aktorce.

ładowanie... torba, Hermes
fot. ONS

Torebka Birkin to flagowy produkt domu mody Hermes . Ponoć jej powstanie zainspirowała brytyjska aktorka Jane Birkin , która podczas lotu z Londynu do Paryża narzekała Jean Louis Dumas'owi - dyrektorowi generalnemu i synowi założyciela firmy Hermes, że brakuje jej dużej, skórzanej torby na weekendy. Jednocześnie opisała jak wyglądałby jej ideał . Na jej cześć nazwano więc nowy model torebki, którego sława wyprzedził dokonania jej pomysłodawczyni!

Torebka dostępna jest obecnie we wszystkich kolorach i rozmiarach. Szeroki jest też wachlarz materiałów z jakich jest robiona, od skóry krokodyla po skórę strusia . jej koszt to minimum 8000$ ale zdarzają się też takie za które trzeba zapłacić kilkadziesiąt $. Nie jest tajemnicą, że na spersonalizowany model, wedle włąsnych zachcianek trzeba czekać do dwóch lat . Na szczęście torba od dawna nie wychodzi z mody!

Jest to też jedyna torebka na świecie, która z czasem nie tylko nie traci na wartości, ale niekiedy jej notowania mogą wzrosnąć. Dlatego można rozpatrywać ją w kategoriach inwestycji.

Torebka stała się symbolem luksusu i wyższych sfer . Noszą je gwiazdy show-biznesu i żony potentatów finansowych. Niektóre gwiazdy nie ograniczają się do jednego egzemplarza.

torba, Hermes Heidi Klum Nicole Richie Nicky Hilton Julianne Moore
Katie Holmes Victoria Beckham Victoria Beckham Victoria Beckham torba, Hermes
Jane Birkin
Publikacja:
Izabela Bielecka-Gnaś Redaktor naczelna
Oceń zdjęcie 23 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2012.04.14 10:45
Sprowadzamy różne modele torebek Louis Vuitton, Hermes, Prada, Gucci, Burberry - nowe i oryginalne Shancos.sklepNa5.pl
Raport specjalny
Video tygodnia
Czy gwiazdy bywają kiczowate?