Jak kupić wygodne szpilki

18.12.2009

Święta i karnawał to okres wytężonego noszenia szpilek, zadbaj by były wygodne!

buty, szpilki
fot. FREE

Włoskie szpilki. Włoszki kochają chodzić w butach na obcasie, więc producenci z tego kraju przywiązują dużą wagę do ich wygody (zwłaszcza te bardzo wysokie muszą być dobrze wyprofilowane i idealnie dopasowane do stopy).

Przyjrzyj się obcasom. Aby szpilki były wygodne, muszą mieć obcasy umieszczone na samym środku pięty. Spójrz, czy rzeczywiście są w tym miejscu. Przymierzając buty, zwróć uwagę na to, czy ciężar ciała równomiernie rozkłada się na całej pięcie oraz czy stoisz i chodzisz w nich stabilnie.

Dopasuj je do rozmiaru stopy. W przypadku szpilek lepsze będą te trochę za ciasne niż za duże. Ale uwaga! Nie możesz czuć dyskomfortu, a jedynie „obecność” buta na stopie. Szpilki z zamszu lub ze skóry dopasują się do stóp. Pozostałych, które się nie dopasowują, nie warto kupować!

Twoje buty okazały się za luźne? Pomogą ci wkładki żelowe, które uniemożliwiają stopom przesuwanie się do przodu, dzięki czemu buty lepiej przylegają do stopy.

Uroda
Oceń artykuł 10 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Leelou.pl2014.12.15 10:50
Wygodne szpilki to te, które zostały odpowiednio wyprofilowane. Niektóre kobiety czują się dobrze i mogą niezwykle długo wytrzymać w butach na bardzo wysokim obcasie, jest to, jak mi się wydaje, kwestią wprawy. Jeśli na obcasie chodzimy codziennie, nie sprawia nam to najmniejszych trudności. Jednak dla dużej części kobiet, nie ma co się oszukiwać, bardzo wysokie szpilki nie są ulubionym obuwiem, nawet jeśli uważają, że wyglądają w nich seksownie. Dla nich można polecić klasyczny krój i nieco niższy obcas. Oprócz tego, że wygodniejsze, takie buty będą również uniwersalne - ubierzemy je do różnego rodzaju kreacji.
Raport specjalny