POLECAMY

Wszystko o makijażu permanentnym

Celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno każdej osoby. Zabieg pigmentacji pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu ("kreski" na dolnej i/lub górnej powiece).
Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry.

Dla kogo makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest luksusem dla każdego, a w szczególności dla osób, które:

  • mają mało czasu na makijaż, zapracowanych,
  • rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście,
  • wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo,
  • noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu,
  • starszych, mających problemy ze wzrokiem,
  • są uczulone na kosmetyki kolorowe,
  • mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta,
  • które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody,
  • pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii.

Jak wygląda zabieg

Makijaż permanentny utrzymujący się w zależności od typu i kolorytu skóry od 3 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek. 

Zobacz także: Na czym polega zabieg przedłużania rzęs

W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 30 minut do 2 godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

Zobacz także: Analiza kolorystyczna

Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 60% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca oraz przyjmowanie leków sterydowych. Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe np. Heviran. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu pierwszej pigmentacji.

Iwona Jakubiak
Kosmetolog
www.gziu.pl
www.wellnessinfo.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Myślę, że możesz być spokojna o bezpieczeństwo takiego makijażu oczywiście jeśli przeprowadzony jest przez profesjonalnych lingeristów. Na przykład w instytucie urody New look w Warszawie duży nacisk jest kładziony na indywidualne podejście do klientki. Jest przeprowadzony wywiad, który ma wykluczyć wszystkie niechciane problemy (alergie, uczulenia itp). Przed zabiegiem musisz zażywać heviran, aby zapobiec ewentualnemu pojawieniu się opryszczki. W tym salonie p. Wiola doradzi ci, czy makijaż jaki chcesz sobie zrobić jest dla ciebie odpowiednie i czy będzie ci pasował. Ponadto jest mniejsza ingerencja niż tatuaż, używane są inne igły i pigmenty. Myślę, że nie musisz się niczego obawiać.
/8 lat temu
A ja mam pewne wątpliwości... Czy taka ingerencja w urodę nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń? To takie tatuowanie twarzy... A co jeśli w pewnym momencie zapragnie się wyglądać naturalnie? Tego makijażu nie można po prostu zmyć. Mam mieszane uczucia...