POLECAMY

Jak wyprowadzić suchą skórę na prostą? Sprawdź 7 naszych trików!

Podpowiadamy, jak odpowiednio dbać o suchą skórę.

Małgorzata Machnicka / 6 miesięcy temu
Sucha skóra nie jest trudna w pielęgnacji, ale wymaga dużej uwagi i starannego dobrania odpowiednich składników. Jeśli nie wiesz, czy masz suchą skórę wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań.
 
Czy moja skóra jest nadwrażliwa? Czy po umyciu jest ściągnięta i napięta? Czy często widać na niej podrażnienia? Jeśli tak, to z pewnością masz odwodnioną skórę, której jedyną potrzebą jest nawilżenie. I to porządne nawilżenie.

Sprawdź, czy masz cerę naczynkową

W dbaniu o suchą skórę najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Serum zawierające kwas hialuronowy to podstawa. Jeśli dodacie do niego krem zawierający glicerynę, pantenol, masło karite, wyciąg z aloesu, olejek jojoba i będziecie zwracały uwagę, aby wasze żele i płyny do mycia twarzy nie zawierały podrażniających substancji, wyjdziecie z cerą na prostą.
 
Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu fundujcie skórze nawilżającą maseczkę, łykajcie witaminy A i E oraz pijcie dużo wody.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 miesięcy temu
Osobiście używam kremu z mikrocząsteczkami złota nano one do bardzo suchej skóry. Wystarczy go wklepać rano i wieczorem, a szybko nawilża, a przy tym nie zapycha. Jest lekki, więc nadaje się pod codzienny make up.