POLECAMY

Pozbądź się opryszczki szybko i skutecznie!

Wirus opryszczki wargowej to bardzo poważny problem. Trudno się go definitywnie pozbyć. Przeczytaj, jaki jest najlepszy sposób na opryszczkę

Pozbądź się opryszczki szybko i skutecznie! fot. FREE

Opryszczka to jedna z chorób wirusowych skóry i błon śluzowych. Wygląda nieestetycznie i jest niezwykle uciążliwa, ponieważ pojawia się zawsze w najmniej odpowiednim czasie - mianowicie wtedy, gdy chcemy ładnie wyglądać. Wywoływana jest przez wirusa HSV1.

Opryszczka wargowa nie jest niebezpieczna, ale może wywołać groźne powikłania, dlatego należy ją leczyć i przeciwdziałać jej nawrotom. Dowiedz się, jak można się jej pozbyć, aby problem nie powracał. Przedstawiamy szybki i skuteczny sposób na opryszczkę.

Przyczyny powstawania opryszczki

Opryszczka to nawracająca dolegliwość. Uaktywnia się w odpowiedzi na takie czynniki jak stres, przemęczenie, choroby, np. przeziębienie czy gorączka, uraz, niska temperatura lub silne nasłonecznienie, zabieg dentystyczny, ogólne osłabienie czy menstruacja.

Sposób na opryszczkę: naturalna domowa kuracja

Nieocenionymi sprzymierzeńcami w walce z opryszczką są czosnek i cebula, które mają właściwości antyseptyczne. Przekrojony płaski ząbek czosnku lub kawałeczek cebuli przyłóż na usta w chore miejsce i przyklej plasterkiem. Opatrunek noś cały dzień i całą noc, ponieważ wtedy działanie zawartych w nim substancji jest silniejsze, a przez to okres leczenia się skraca.

W wypadku cebuli pamiętaj o częstym zmienianiu okładu, gdyż świeży sok warzywa będzie działał szybciej. Minusem tej metody jest nieprzyjemny zapach, na którego kilkudniową obecność niestety musimy się skazać, jednak sposób ten jest bardzo skuteczny i szybko przynosi rezultaty.

Sposób na opryszczkę: pomocne preparaty apteczne

Skutecznym środkiem na rynku farmaceutycznym, który pomoże ci rozprawić się z opryszczką, jest rozpuszczalny plasterek Herpatch, Remesense (25,20 zł). Plasterek rozpuszcza się samoczynnie, nie tylko przyspiesza proces leczenia, lecz także doskonale maskuje zmiany i zmniejsza ryzyko zakażenia. Co więcej jego stosowanie jest całkowicie bezbolesne i bardzo proste. Do wyboru masz też krem Herpex, Hexal (9 zł) lub Erazaban, Nepentes (17 zł).

Zobacz również:

Czy opryszczka jest szkodliwa w ciąży? 8 najważniejszych faktów i mitów o opryszczce Jak szybko zlikwidować opryszczkę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Duży jest wybór leków na opryszczkę, zawsze najlepiej brać coś z polecenia. Mi zależało na leku, który będzie wpływać na odporność, no i właśnie koleżanka powiedziała mi o tabletkach z colostrum. Dokładniej to tabletki na opryszczkę oprin. Naprawdę o wiele lżej przechodzi się przez ten proces leczenia, trwało to kilka dni i na wardze ani śladu.
/4 lata temu
Lubię takie przydatne porady :)
/5 lat temu
jak się juz zrobi opryszczka to nic nie pomoże mozna czyms smarowac zeby sie szybciej zagoiło jedyny sprawdzony sposób domowy - jesli tylko zacznie swędziec - czyli pierwsza oznaka ze zrobi się bąbel - nalezy w tym miejscu wcierac przekrojonym zabkiem czosnku - to na prawdę pomaga i bąbel się nie zdrobi wszelkie inne sposoby typu pasta do zebow cebula herbata to totalne bzdury i ściema