Metody przedłużania rzęs: 6 najpopularniejszych technik

Metody przedłużania rzęs: 1:1, 2D, 3D, kocie oko, kępki, Kim Kardahian fot. Adobe Stock, marinafrost
Salony kosmetyczne oferują kilka metod przedłużania rzęs — doklejanie gotowych szablonów, doczepianie kępek, kocie oko, metoda 1:1, metody objętościowe (2D, 3D, 4D) oraz metodę Kim Camilla inspirowaną wachlarzem Kim Kardashian. Sprawdź, jakie zapewniają efekty i która będzie dla ciebie najlepsza.
Redaktorki Polki.pl / 27.11.2023 09:17
Metody przedłużania rzęs: 1:1, 2D, 3D, kocie oko, kępki, Kim Kardahian fot. Adobe Stock, marinafrost

Nie każda z nas została obdarzona podkręconymi, grubymi i maksymalnie długimi rzęsami. Z pomocą jednak przychodzą salony kosmetyczne, które oferują nam zabieg przedłużania, który spełni nasze marzenia.

Ceny zabiegów uzależnione są od metody, renomy salonu, doświadczenia stylistki oraz rodzaju rzęs. Do wyboru mamy rzęsy jedwabne (gładkie i lśniące); rzęsy mink (matowe, najwierniej imitują naturalne włoski); rzęsy naturalne (pozyskiwane z włosia norek syberyjskich) oraz kaszmirowe  mają intensywny kolor, są delikatne i miękkie.

Odkryj najpopularniejsze metody przedłużania rzęs i wybierz najlepszą dla siebie.

Spis treści:

  1. Metody przedłużania rzęs: sztuczne rzęsy na pasku
  2. Metody przedłużania rzęs: kępki sztucznych rzęs
  3. Metody przedłużania rzęs: metoda „kocie oko”
  4. Metody przedłużania rzęs: metoda 1:1
  5. Metody przedłużania rzęs: metoda 2D i 3D
  6. Metody przedłużania rzęs: metoda Kim Camilla, czyli rzęsy, Kim Kardashian

Metody przedłużania rzęs: sztuczne rzęsy na pasku

Jeśli zależy ci na jednorazowym efekcie (np. na ślub, wesele, imprezę), świetnym rozwiązaniem są sztuczne rzęsy na pasku. Są łatwe w aplikacji, trwałe, tanie i łatwo dostępne — kupisz je w każdej drogerii, a ceny zaczynają się już od 10 zł. Możesz wybrać klasyczne czarne lub bardziej wymyślne np. piórka, brokatowe lub w kolorach tęczy.

Metody przedłużania rzęs: kępki sztucznych rzęs

Inną, tymczasową opcją są kępki sztucznych rzęs. Zapewniają subtelniejszy, bardziej naturalny efekt. Tak samo, jak sztuczne rzęsy na pasku — kupisz je w większość drogerii.

Metody przedłużania rzęs: metoda „kocie oko”

Ta technika polega na przedłużeniu rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu spojrzenie staje się wyraźniejsze i delikatnie podkreślone. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym dobraniu długości i stopnia podkręcenia sztucznej rzęsy, bo tylko wtedy uzyskuje się naturalny efekt.

Metoda nie jest polecana dla posiadaczek bardzo krótkich rzęs - efekt będzie bardzo nienaturalny. Najlepiej wówczas byłoby przedłużyć całość, zaczynając od krótszych rozmiarów w wewnętrznym kąciku, a kończąc na dłuższych – w zewnętrznym.

 

Metody przedłużania rzęs: metoda 1:1

Metoda przedłużania rzęs 1:1 polega na tym, że na jedną naturalną rzęsę przypada jeden syntetyczny włosek. Daje najbardziej naturalne efekty. Do każdego oka stylistka podchodzi indywidualnie, dobiera odpowiednią grubość i długość. Utrzymują się ok. 6-8 tygodni.

 

Metody przedłużania rzęs: metoda objętościowa 2:1, 3:1, 4:1

Te na pozór niezrozumiałe schematy nie oznaczają nic innego, jak tylko liczbę sztucznych rzęs doklejanych do pojedynczej naturalnej: 2:1 (metoda 2D) - dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej, 3:1 (metoda 3D) - trzy sztuczne rzęsy do jednej naturalnej, 4:1 (metoda 24) - cztery rzęsy do jednej naturalnej.

Metoda polecana jest kobietom o bardzo rzadkich rzęsach, u innych niestety efekt może być przerysowany. Dodatkowo kępki rzęs nie pracują dobrze z naturalnym włoskiem i nie układają się stopniowo tak, jak przewidziała to natura. Zaletą metod 2D, 3D, 4D jest dość szybki czas ich aplikacji, w porównaniu z metodą 1:1. Efekty mogą utrzymywać się nawet do 2 miesięcy.

 

Metody przedłużania rzęs: metoda Kim Camellia, czyli rzęsy Kim Kardashian

Przedłużanie rzęs metodą Kim Camellia (efekt Kim Kardashian) istnieje od niedawna. Wykorzystuje się tutaj metodą ząbkową. Przykleja się w niej rzęsy w trzech różnych długościach, między którymi jest 2 mm różnicy. Efekt jest spektakularny, ale zdecydowanie nie jest to metoda dla minimalistek.

 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 02.12.2019 r.

Czytaj także:
Rzęsy magnetyczne: jak działają i jak je poprawnie założyć?
Czego nie robić po zabiegu przedłużania rzęs? 8 ważnych zasad
Uczulenie na klej do rzęs – jakie są objawy i sposoby leczenia?

Redakcja poleca

REKLAMA