POLECAMY

Wszystko co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym

Uważacie, że to dobre rozwiązanie?
Wszystko co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym fot. FREE/kolaż Polki.pl

Wokół makijażu permanentnego krąży wiele mitów - ma tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek. A to z pewnością dlatego, że (tak jak zresztą wszystko), taki makijaż można wykonać świetnie, albo zupełnie nieestetycznie. O to by wyglądał po prostu karykaturalnie bardzo łatwo.

Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale często nie masz czasu na wykonanie klasycznego, codziennego makijażu. Ułatwi ci życie, jeśli masz problemy ze wzrokiem, albo kosmetyki kolorowe cię uczulają. Tego typu makijaż może być ratunkiem dla tych osób, które na przykład w ogóle nie mają własnych brwi lub kontur ich ust jest niewyraźny.

Makijaż permanentny - jak się przygotować?

Makijaż permanentny pomaga skorygować kształt brwi, ust oraz podkreślić wyraz oczu. Przed wykonaniem zabiegu obowiązkowo przeprowadzana jest konsultacja. Po rozmowie o przeciwwskazaniach i oczekiwaniach wykonuje się zarys kształtu makijażu. Razem z klientką decyduje się o wyborze koloru. Po pełnej akceptacji można przystąpić do zabiegu.

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Stosowane są maści oraz żele znieczulające, które w zupełności wystarczają do zniesienia dyskomfortu podczas zabiegu. Do makijażu ust stosowane jest również znieczulenie typowo stomatologiczne, wykonywać może je tylko lekarz. Zabieg makijażu wykonuje wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Oprócz doświadczenia jako kosmetyczka i wizażystka, osoba taka musi posiadać zdolności plastyczne. Doświadczona kosmetyczka-linergistka precyzyjnie i bezpiecznie wykonuje tego typu zabieg.

Jak długo trwa wykonanie makijażu?

W zależności od rodzaju wykonywanego makijażu oraz jego miejsca zabieg trwa średnio od 30 do 60 minut.

Jak będę wyglądała chwilę po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się być mocniejszy i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Wszystko tak naprawdę zależy od sprzętu jakim wykonany był makijaż, czyli jak głęboko został wprowadzony barwik. Przy bardzo głębokiej penetracji podrażnienia są większe i powstaje strupek. Barwnik znika, czyli wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu. Po około 2 tygodniach - do miesiąca, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru. Makijaż utrzymuje się indywidualnie, przeciętnie od 3 do 5 lat - mówiąc o makijażu trwałym, czyli wykonywanym w naskórku. Przy permanentnym, czyli głębszym może utrzymywać się około 5 lat. Istnieje możliwość odświeżenia makijażu poprzez tzw. ponowne uzupełnienie w celu wzmocnienia efektu. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

Czy makijaż jest bardzo widoczny?

Każda klientka musi być zadowolona z uzyskanego efektu. Dlatego zazwyczaj proponuje się makijaż naturalny, czyli taki, który nie zastępuje makijażu wieczorowego, ani mocnego dziennego. Łatwiej wzmocnić makijaż kolorowymi kosmetykami, niż przeżywać koszmar związany z przerysowaniem, intensywnością swojego wyglądu.

Jakie pigmenty są używane?

Barwniki stosowane w gabinetach mogą być pochodzenia roślinnego i mineralnego. Powinny posiadać atesty UE. Jest to bardzo ważne, ponieważ są pewne i nie tracą na wartości, czyli nie zmieniają koloru z biegiem czasu. Często ważna w tym miejscu jest cena zabiegu. Gabinety oferujące wyjątkowo niskie ceny nierzadko używają tanich barwników, słabych aparatów lub nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Warto zatem najpierw sprawdzić miejsce, do którego chcemy się udać, jego renomę i opinie o nim. Konsekwencje źle wykonanego makijażu mogą być naprawdę straszne.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża oraz przyjmowanie leków sterydowych. Podczas wstępnej rozmowy linergistka decyduje o możliwości wykonania zabiegu.

Makijaż permanentny - cena

Makijaż permanentny kosztuje od 300 do 1000 złotych w zależności od "poprawianej" części twarzy i miejsca, w którym jest robiony.

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (63)
/5 dni temu
Fajnie jest w salonie Perfect Glamour we Wrocławiu. Nowocześnie, bardzo miła obsługa, cennik dobry no i mają wysokiej jakości pigmenty, więc nie boję się że coś pójdzie nie tak i kolor będzie potem dziwny.
/4 miesiące temu
Kocham makijaż permanentny oczu (kreska dekoracyjna) i brwi! POLECAM! 😄😄
/9 miesięcy temu
Ja prowadze swój własny gabinet i własnie zajmuję sie robieniem makijazy permanentnych. Dla mnie, jako kosmetyczki wazny jest sprzet, na ktorym bede pracowac i ja np. wybieram zawsze nouveau contour. Byłam na ich szkoleniu, zapoznałam sie ze sprzetem i technikami i uwazam ze lepeij sie nie da :)
POKAŻ KOMENTARZE (60)