POLECAMY

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Masz bardzo rzadkie, nieregularne i brzydkie brwi? Pomyśl o makijażu permanentnym brwi.
Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi? fot. FREE

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów.  Sposób nakładania barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, jednak zamiast barwników chemicznych w makijażu permanentnym wykorzystuje się barwnik powstały na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go znacznie płycej. Efekt utrzymuje się ok. 2-5 lat.

Wszystko co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi nada im naturalny a zarazem perfekcyjny wygląd. Popularność trwałego makijażu brwi wynika z faktu, że makijaż ten jest bardzo naturalny, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd. Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię. Lata nieumiejętnej depilacji pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafią na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym jest mniej wyraźna, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Tak więc także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż brwi potrafi odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.

Jak wykonywany jest zabieg?

Rysunek brwi można wykonać na 2 sposoby – wypełnić kolorem pożądaną linię brwi, lub narysować delikatne kreseczki imitujące naturalne włoski - ten sposób jest bardziej naturalny. W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 30 minut do 2 godzin.

Jak brwi wyglądają zaraz po zabiegu?

W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.  Po dwóch dniach naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu pierwszej pigmentacji.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 3-5 lat. Z każdym rokiem blednie o około 10%, jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca, oraz przyjmowanie leków sterydowych.

Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/miesiąc temu
Ja robiłam ten makijaż w biotekpolska, jestem zadowolona z efektu ;)
/10 miesięcy temu
mi zrobiono brwi w madame art w poznaniu i przyznam, ze nieoczekiwalam az tak dobrego efektu. wiadomo, ze kazdy wyglada w tym inaczej, ale najwaznijeszy jest profesjonalizm kosmetyczek, a panie z poznanskiego salonu sa mistrzyniami w swoim fachu.
/rok temu
Miałam robiony makijaż permanentny brwi 3 razy.Pierwszy raz był zrobiony rewelacyjnie,drugi ok,ale już trzeci nie zbyt.Każdy był robiony u innej kosmetyczki,więc dokładnie wybierzcie osobę,która to wykonuje,bo ciężko jest poprawić w tym wypadku czyjś błąd,a efekt jest długoterminowy
POKAŻ KOMENTARZE (4)