Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Masz bardzo rzadkie, nieregularne i brzydkie brwi? Pomyśl o makijażu permanentnym brwi.

fot. FREE

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów.  Sposób nakładania barwnika przypomina wykonywanie tatuażu, jednak zamiast barwników chemicznych w makijażu permanentnym wykorzystuje się barwnik powstały na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go znacznie płycej. Efekt utrzymuje się ok. 2-5 lat.

Wszystko co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi nada im naturalny a zarazem perfekcyjny wygląd. Popularność trwałego makijażu brwi wynika z faktu, że makijaż ten jest bardzo naturalny, a zarazem nadaje twarzy bardzo zadbany i uporządkowany wygląd. Permanentny makijaż brwi to doskonały sposób na poprawę wyglądu brwi nieregularnych, rzadkich i asymetrycznych, a także, takich, które źle depilowane straciły swoją naturalną linię. Lata nieumiejętnej depilacji pęsetą, szczególnie delikatnych brwi, potrafią na zawsze zepsuć ich linię, a nawet sprawić, że brwi już nie odrastają.

Linia brwi robi się coraz mniej widoczna z wiekiem. Im jesteśmy starsze, tym jest mniej wyraźna, a siwe włosy całkowicie ją niwelują. Tak więc także w tym przypadku umiejętnie wykonany permanentny makijaż brwi potrafi odmłodzić i dodać wyrazistości konturom twarzy.

Jak wykonywany jest zabieg?

Rysunek brwi można wykonać na 2 sposoby – wypełnić kolorem pożądaną linię brwi, lub narysować delikatne kreseczki imitujące naturalne włoski - ten sposób jest bardziej naturalny. W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 30 minut do 2 godzin.

Jak brwi wyglądają zaraz po zabiegu?

W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.  Po dwóch dniach naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

W ciągu 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 40% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu pierwszej pigmentacji.

Ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Rysunek brwi z reguły utrzymuje się na skórze przez 3-5 lat. Z każdym rokiem blednie o około 10%, jest to związane z ciągłą odnową i wymianą tkanek skóry, a także od tego jak głęboko został wprowadzony barwnik.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca, oraz przyjmowanie leków sterydowych.

Czy warto wykonać makijaż permanentny ust?

Tą lampą zajrzysz w głąb skóry!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
~E./2 lata temu
Napisz, po jakim czasie kolor się zmienił na mniej intensywny. Mam to samo...
~gość/4 lata temu
ja zrobiłam brwi i po tygodniu wyglądająm ja bym nię robiła w cale
~niko/4 lata temu
po trzech dniach -ciagle mam czarne,intensywne brwi -lekkie strupki nie sa problemem,ale czern straszna -jak clown wygladam.Czy naprawde zmieni sie wyglad?