Kolejność zmywania makijażu

W jakiej kolejności zmywać makijaż, żeby robić to dobrze? Ekspert podpowiada

Kolejność zmywania makijażu fot. Panthermedia
Demakijaż należy rozpocząć od usunięcia cieni z powiek i tuszu z rzęs. Można to zrobić płatkiem nasączonym płynem do demakijażu albo mleczkiem kosmetycznym. Na kilka chwil należy przykładać waciki do oczu, a potem przesuwać je w dół.

Kolejny krok to usunięcie podkładu z twarzy mleczkiem. Cały zabieg należy wykonywać okrężnymi ruchami. Jeżeli nie wyobrażasz sobie oczyszczania twarzy bez wody, najpierw usuń makijaż mleczkiem, a potem zmyj ten kosmetyk wodą. W ten sposób nie zostanie uszkodzony naturalny płaszcz hydrolipidowy w skórze.

Następnie należy przetrzeć twarz tonikiem. Mleczko zawiera tłuszcz rozpuszczający makijaż na skórze, ale jeśli nie zmyje się jego resztek, na twarzy powstanie bariera, przez którą nie przedostaną się składniki pielęgnacyjne kremu nakładanego na końcu.

Radziła: kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki
Tą lampą zajrzysz w głąb skóry!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Na pewno ważne jest tez to jakie kosmetyki stosujemy do demakijazu. Ja polecam kosmetyki marki Nantes. Jest naprawde bardzo odpowiednia jeśli chodzi o odpowiedni i profesjonalny demakijaż naszej skóry twarzy.
/4 lata temu
um NOOOOOOOOOOOOOOOOeveryone in this world has different taste, even the most beuufital google themmm there will ALWAYS be atleast ONE person who find's them ugly.