Kawior na idealną cerę

Twoja twarz jest pomarszczona, odwodniona i podrażniona? Postaw na kosmetyki z kawiorem! Sprawdź dlaczego!

Kawior na idealną cerę fot. Fotolia

Jak działa kawior na skórę?

Kosmetyczny kawior jest doskonałym źródłem białka, które stymuluje prawidłowy wzrost tkanek skóry, a przede wszystkim odżywia je. Jest ważnym składnikiem pielęgnacji szczególnie cery dojrzałej. Chroni on bowiem skórę przed zgubnym wpływem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Dzięki zawartości witamin (A, D i E) skóra dłużej zachowa młody wygląd. Cenne składniki rybiej ikry to również minerały – fosfor, jod, cynk, magnez, wapń, krzem i selen.

Kawior zwiększa zawartość elastyny i kolagenu w skórze – nawilża i uelastycznia ją. Wyciąg z ikry jest częstym składnikiem luksusowych kremów odżywiających skórę (również wokół oczu, na dekolcie), działających przeciwzmarszczkowo.

Kosmetyki z kawiorem - dla starszych i młodszych

Młodsze kobiety też skorzystają z zalet kawioru. Świetnie działa bowiem na skórę zmęczoną, poszarzałą, suchą i pozbawioną blasku. Jeśli na przykład pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, krem z kawiorem świetnie odżywi wysuszoną skórę twarzy. Kawior neutralizuje negatywny wpływ na skórę takich czynników jak zanieczyszczenie środowiska, stres czy dym tytoniowy.


Fot. Fotolia

Dlaczego warto używać bazy pod makijaż?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)