POLECAMY

Jakie cienie do zielono-brązowych oczu?

Dzień dobry. Mam niejednoznaczny kolor oczu trochę zielony, trochę brązowy. Skórę mam lekko oliwkową, ciemne brązowe włosy, bardzo ciemne brwi i rzęsy. Nie wiem jakie kolory cieni pasują do moich oczu. Aśka z Otwocka

Jakie cienie do zielono-brązowych oczu?

Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Kombinacja barw Twojej tęczówki plus kolor skóry i włosów sprawiają, że możesz pozwolić sobie na wszelkie zabawy kolorystyczne przy doborze cieni do powiek. Zieleń w oku podkreślisz różami, fioletami, koralem lub odcieniem łososia. Brąz uwydatnisz aplikując szarości, błękity i zielenie. Całość swej urody pięknie uwydatnisz turkusami, świetnie będziesz też wyglądać spowita w mocne i żywe kolory.

Zobacz także: Lawendowe spojrzenie - fioletowy makijaż oczu

Ciepło Twej urody zaakcentują też brązy, mogą być te z drobinkami złota i to nie tylko na powiekach. Warto również podkreślić kości policzkowe. W sezonie letnim mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju bronzerów czy mozajek, często w jednej palecie znajdziesz kilka ciekawych kolorów. Spróbuj pobawić się nimi i oprócz kości policzkowych pomaluj też nimi powieki lub omieć okolice oka dla rozświetlenia i wykończenia makijażu. Życzę powodzenia i odwagi w doborze kolorów!

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj eksperta (lifestyle@next.pl). Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Ja mam brązowe oczy ale w takich odcieniach też jest mi ładnie.
/2 lata temu
Stary artykuł, ale tego szukałam. 100% mój typ urody. Bardzo się cieszę bo uwielbiam mocne, zdecydowane kolory, takie wręcz trochę arabskie, egzotyczne. Czyli zawsze szłam w dobrym kierunku.
/6 lat temu
Kurcze! Mam taki kolor oczu jak na zdjęciu. Przez wiele lat byłam z niego niezadowolona - zawsze podobały mi się intensywnie zielone,ale szczerze mówiąc teraz bardzo się cieszę, że mogę używać prawie wszystkich kolorów :) :)