Cytrusy - odmłodzą twoją skórę!

Są naturalnym antyutleniaczem zapobiegającym starzeniu się skóry. Cytrusy odmłodzą twoją skórę!

Cytrusy - odmłodzą twoją skórę! fot. Fotolia
Nasze domowe rady jak wykorzystać moc cytrusów i odmłodzić skórę twarzy i ciała.

1. Ujędrnią ciało


Pokrój na plastry połowę grapefruita i 2–3 mandarynki ze skórkami (wcześniej dokładnie umyj owoce pod bieżącą wodą). Wrzuć do wanny tuż przed wejściem do wody. Zanurz się w kąpieli na 15–20 minut. Stosuj, kiedy poczujesz, że skóra traci jędrność.

2. Wzmacniają paznokcie


Przygotuj cytrynę i miseczkę. Łyżkę świeżego soku z cytryny wlej do miseczki. Dodaj 1/4 szklanki oliwy. Wymieszaj i na 10 minut zanurz w płynie paznokcie obu dłoni. Najlepiej stosuj tą kurację raz na tydzień. Dzięki temu płytki staną się mocniejsze, a ich brzegi zyskają jaśniejszy odcień.

3. Wygładzają łokcie


Odkrój gruby plaster cytryny. Zegnij rękę, umieść łokieć w miąższu owocu. To samo zrób z drugim. Powtarzaj zabieg przynajmniej raz w tygodniu, a zmiękczysz, wygładzisz i rozjaśnisz skórę na łokciach.

4. Rozświetlają cerę


Sok z połówki cytryny (świeżo wyciśnięty) wymieszaj z 2 łyżkami gęstej śmietany lub jogurtu. Mieszankę nałóż na twarz, omijając okolice oczu i ust. Po kwadransie spłucz letnią wodą, nałóż krem odpowiedni dla twojej cery. Taką mieszankę stosuj raz na 2 tygodnie.

Na podstawie artykułu Ewy Adamiak z Pani Domu
Jak zrobić krem pod oczy – DIY
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/miesiąc temu
jak dla mnie lepiej się poddać jakiemuś dobremu zabiegowi odmładzającemu, ja sporo o ich skuteczności czytałam na blogu dra Marka Wasiluka, on świetnie, tak wprost pisze o tym, jakie zabiegi będą najbardziej skuteczne.
/4 miesiące temu
O tym samym pomyślałam, że nie zawsze takie domowe i naturalne sposoby przyniosą oczekiwane efekty o trzeba się pogodzić z tym, że nie pozostaje nic innego, jak to, żeby się wybrać na jakiś dobry zabieg. Ja wzięłam udział w akcji, którą znalazłam na blogu dra Marka Wasiluka, że teraz zabieg z laserem frakcyjnym można wykonać taniej. Mam nadzieję, że będę wśród tych kilkunastu uczestniczek.
/5 miesięcy temu
W pewnym wieku już niestety cytrusy nie przyniosą poprawy... ;-) trzeba sie ratować zdobyczami medycyny, a u mnie bardzo dobrze sprawdza się jedna zdobycz - nici barb 4d, które poprawiaja wygląd skóry stopniowo przez 2 lata. Trzeba tylko znac dobre miejsca, gdzie robią takie cuda, a ja chodzę do Well Derm.
POKAŻ KOMENTARZE (2)