Jak prawidłowo aplikować krem na noc?

Na aplikowanie kremu na noc powinnaś poświęcić więcej czasu niż na nakładanie kremu na dzień. Krem na noc ma gęstszą konsystencję - przez co dłużej się wchłania. Kluczową rolę w jego prawidłowej aplikacji odgrywają odpowiednie oczyszczenie skóry oraz automasaż twarzy.

Etap pierwszy – oczyszczenie twarzy

Najpierw należy dobrze oczyścić skórę odpowiednim preparatem oraz zawsze pamiętać o toniku. Pozostawienie zanieczyszczeń na twarzy będzie skutkowało rozwojem stanów zapalnych i podrażnień.

Etap drugi – aplikacja kremu

Następnym krokiem jest aplikacja kremu. Niewielką ilość (ziarnko grochu) delikatnie rozprowadzamy opuszkami palców na twarzy i szyi.

Należy pamiętać, że krem do twarzy, nie do końca sprawdza się przy pielęgnacji okolicy oczu, dlatego też należy ją ominąć.

Etap trzeci – automasaż

Kolejnym etapem powinien być automasaż. Powinnyśmy więc delikatnie wygładzić linie wzdłuż punktów zamieszczonych na zdjęciu, następnie rozetrzeć wykonując delikatne kółeczka i na zakończenie znów wygładź. W ten sposób poprawimy cyrkulację krwi i tym samym penetrację składników aktywnych.

Artykuł powstał przy współpracy z Magdaleną Pietruszkiewicz, ekspertką marki Murad

Zobacz także: Jak prawidłowo aplikować krem na dzień?

Jak zrobić krem pod oczy – DIY
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
~Truskaweczka90/rok temu
Ostatnim moim odkryciem jest regenerujący balsam na noc. Spróbuj Vichy Idealia Skin Sleep. Balsam ten bardzo dobrze wpływa na moją skórę. Rano twarz wygląda bardzo ładnie. Ładny kolor, ładna struktura, nawet po oczami nie mam żadnych niespodzianek.