Jak nakładać podkład

Podkład zawsze aplikuj w świetle dziennym, w ten sposób unikniesz makijażowych wpadek, np. smug czy efektu maski. Zobacz, co jeszcze powinnaś wiedzieć.
/ 24.11.2009 17:15

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak trzymasz lusterko. Ważne, żeby podczas makijażu patrzeć na siebie na wprost, a nie z góry czy z dołu.

Przy nakładaniu podkładu zawsze trzymaj się zasady: minimalna ilość to podstawa. Zawsze łatwiej dołożyć trochę kosmetyku, niż martwić się, jak złagodzić sztuczny efekt.

Aby ocenić efekty makijażu, weź lusterko w dłonie i oddal od twarzy na wyciągnięcie ręki. To pozwoli ci spojrzeć na siebie tak, jak widzą cię inni ludzie. Łatwo zauważysz, które partie twarzy wymagają ewentualnej korekty.

Nakładając podkład, wykonuj zawsze ruchy zgodne z kierunkiem rosnących na twarzy włosków. W przeciwnym razie nastroszysz je i nie będzie to wyglądało estetycznie.

Nie musisz nanosić podkładu od razu na całą twarz. Pokryj nim tylko te miejsca, które wymagają poprawek.

Aby ocenić efekty makijażu, weź lusterko w dłonie i oddal od twarzy na wyciągnięcie ręki. To pozwoli ci spojrzeć na siebie tak, jak widzą cię inni ludzie. Łatwo zauważysz, które partie twarzy wymagają ewentualnej korekty.

Wybierz swoją ulubioną metodę aplikacji:
Opuszkami palców – to najszybszy sposób na aplikację podkładu (fluidu, musu czy kompaktu). Najdelikatniejsza jest opuszka palca serdecznego i środkowego, dlatego najlepiej używać właśnie tych palców. Wyciśnij odrobinę podkładu na grzbiet dłoni i palcami drugiej ręki nanoś go na twarz. Jeśli podkład nanosisz bezpośrednio, zrób nim kilka plamek – podobnie jak przy aplikacji kremu – a następnie delikatnie go rozcieraj. Wykonuj przy tym krótkie, precyzyjne, niezbyt intensywne ruchy.

Gąbeczką rozprowadzisz zarówno podkłady płynne, jak i te w kompakcie. Polecamy płaskie gąbeczki – są wygodniejsze przy samodzielnym wykonywaniu makijażu. Te ze ściętym czubkiem, używane przez profesjonalistów, wymagają więcej wprawy. Możesz używać suchej lub wcześniej zwilżonej gąbeczki. Wilgotna wchłonie mniej podkładu, dzięki czemu naniesiesz cieńszą warstwę. Nakładanie zacznij od czoła, następnie pokryj podkładem środek twarzy, rozprowadzając go w kierunku od środka na boki i od czoła do podbródka. Gdy na gąbce zostanie niewielka ilości podkładu, nanieś go, wklepując, na skrzydełka nosa i okolice ust.

Pędzlem – najlepiej płaskim i twardym, wykonanym z syntetycznego włosia. Takie narzędzie jest idealne do aplikacji podkładów płynnych.
Nanieś niewielką ilość podkładu w zagłębienie dłoni, dzięki temu stanie się bardziej plastyczny. Zanurz w nim pędzel – nigdy nie wkładaj go do buteleczki z podkładem, bo wtedy łatwo przesadzić z ilością kosmetyku. Poziomymi ruchami delikatnie nanoś podkład (ważne, by nie dociskać pędzla do skóry). Zacznij od środkowej części twarzy i kieruj się ku jej bocznym krawędziom. Zwróć uwagę, by pomalować kąciki wokół nosa. Na koniec wykonaj kilka pociągnięć na szyi i uszach, dzięki temu efekt będzie naturalny.

Redakcja poleca

REKLAMA