Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami?

Ostatnio zaczęły mi się pogłębiać zmarszczki pod oczami. Kiedy nakładam podkład czy puder wydaje mi się, że zamiast mniej, widać je bardziej. Jak ukryć takie zmarszczki? Może jest jakiś sposób? Będę wdzięczna za pomoc. Gabriela z Pruszkowa

Jak makijażem ukryć zmarszczki pod oczami?

Wykonując makijaż okolic oka powinnaś zwrócić uwagę na ilość nakładanych kosmetyków. Zbyt duża ilość uwydatni zmarszczki zamiast je korygować. Pod oczy nałóż rozświetlający korektor o delikatnej formule i poczekaj aż wsiąknie. Aplikując podkład omijaj okolice oczu lub nakładaj go cieniutką warstwą. 

Zobacz także: Jak ukryć zmarszczki?

Podobnie postępuj podczas pudrowania twarzy. Im mniej kosmetyku znajdzie się pod oczami, tym zmarszczki będą mniej widoczne. Zasada jest prosta, kosmetyk „wchodzący” w zmarszczki szybko je uwydatni.

Ciekawym trikiem jest też omiecenie okolic oka jasnym cieniem bazowym, co wyrówna koloryt skóry górnej i dolnej powieki, a oczy będą wyglądać na bardziej wypoczęte. Wykonaj ten zabieg przy pomocy pędzelka, rezygnując z aplikatura, skumuluje on zbyt dużo cienia w jednym miejscu i osiągniesz odwrotny efekt od zamierzonego.

Zobacz także: Kiedy i jak opóźnić pierwsze zmarszczki?

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

Dlaczego warto używać bazy pod makijaż?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Chyba jakimś lekkich korektorem ale wczesniej trzeba ta skórę wokół oczu dobrze nawilżyć.
/rok temu
Dobre krycie zmarszczek daje puder matujący od Earthnicity Minerals- Velvet HD :DKontroluje błyszczenie i nadaje skórze lekkiego blasku :)
/4 lata temu
Wiadomą rzeczą jest, że Zmarszczki Pod Oczami będą się pogłębiać. By to nieco opóźnić można, a nawet trzeba, zastosować odpowiedni krem. U mnie sprawdził się Revitol Eye Cream. Kupiłam go, gdy przeczytałam „mini ranking” ze strony http://KREmpoDoCZy.com.pl/jak-zredukowac-zmarszczki-pod-oczami.html Właśnie rozpoczęłam drugie opakowanie i zauważam poprawę w stanie skóry. Zmarszczki oczywiście całkowicie nie zniknęły, ale znacznie mniej wrzucają się w oczy.
POKAŻ KOMENTARZE (3)