Jak działają wody termalne?

Wiele się mówi o nawilżaniu skóry wodą termalną, szczególnie w czasie cieplejszych dni. Dowiedz się, w jaki sposób pomaga ona cerze oraz skąd pochodzi?


Wody termalne to inaczej wody źródlane, których naturalna temperatura jest wyższa od średniej temperatury powietrza (mają co najmniej 20 st. C).

Przemysł kosmetyczny korzysta z nich od prawie 70 lat. Bogate w cenne minerały (krzem, wapń, magnez, potas, siarka) łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, pomagają też w leczeniu trądziku oraz łuszczycy.

Wody używane w preparatach pochodzą z wielu źródeł w Polsce (np. Iwostin z Iwonicza Zdroju) lub za granicą (Avene, Vichy, La Roche-Posay). Różnią się zatem nieco działaniem, bo w każdym źródle kryje się zestaw innych substancji. Na przykład w uzdrowisku Avene we Francji leczy się atopowe zapalenie skóry, a woda z Iwonicza zwiększa elastyczność naskórka.

W aptekach można znaleźć całe serie kosmetyków na bazie wody termalnej. Najpopularniejszym preparatem jest woda w sprayu stosowana do nawilżania i łagodzenia podrażnień. Po spryskaniu twarzy należy delikatnie osuszyć cerę chusteczką, aby woda – na skutek parowania – nie wyciągnęła ze skóry wilgoci.

Porady udzieliła: kosmetyczka Anna Mikołajczyk, Salon Denique

Jak zrobić krem pod oczy – DIY
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
Wodniaczka/3 miesiące temu
Moim zdaniem to własnie woda termalna jest składnikiem, który sprawia że kosmetyki formy Vichy są tak skuteczne. To składnik najwyższej jakości. Używam kosmetyków od lat i będę używała wciąż bo to unikalne produkty, którym inne mi znane nie dorastają do pięt.
Agnieszka/rok temu
Ja w prezencie urodzinowym dostałam wodę termalną z vichy i w sumie to nie wiedziałam za bardzo jak i do czego używać, ale teraz już się naczytałam i wiem, można nawet zwilżać maseczkę z glinki, jestem mega zadowolona a moja skóra twarzy również.