"Szalona miłość Yves Saint Laurent" w kinie Atlantic

Gratka dla fanów wielkiej mody. Warszawskie kino Atlantic, Against Gravity oraz Planete Doc Film Festival zapraszają 26 lutego o godz. 13.00 na przedpremierowy pokaz filmu o światowej sławy projektancie.

"Szalona miłość Yves Saint Laurent" w kinie Atlantic

Przedpremierowy pokaz filmu "Szalona miłość Yves Saint Laurent" w reżyserii Pierre Thorettona będzie uatrakcyjniony spotkaniem z polską projektantką Joanną Klimas.

„1/100" to nowy cykl filmowy organizowany przez Kino Atlantic i Planete Doc Film Festival. „1/100" to jeden pokaz przedpremierowy, jeden wyjątkowy gość i stu żądnych wrażeń kinomaniaków. Sprawdź czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie! Przyjdź raz w miesiącu w sobotę o 13.00 do Kina Atlantic i kup bilet.

Polecamy: Moda na głębokie dekolty

Spotkania prowadzą Artur Wolski (Kino Atlantic) oraz Weronika Adamowska (Planete Doc FF).

Yves Saint Laurent zbudował jedno z największych imperiów modowych i jest jednym z najbardziej znanych w historii kreatorów mody. Film opowiada o karierze kultowego projektanta, jego wieloletnim związku z Pierrem Bergé i decyzji pary o wystawieniu na aukcję cennej kolekcji dzieł sztuki.

Film zostanie pokazany na Planete Doc Film Festival w maju b.r. (6-15 maja 2011). Uwaga - liczba miejsc ograniczona! Bilety w cenie 22zł oraz 18zł (studenci i uczniowie).

Joanna Klimas to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Jej pierwsze projekty okazały się rewolucją w latach 90., a proste formy, doskonały krój i szlachetne tkaniny stały się znakiem firmowym projektantki. Gdy w 1995 roku ukazuje się pierwszy numer polskiego "Elle", ubrania marki Joanna Klimas trafiły na jego łamy. Pismo dwukrotnie wyróżniło ją nagrodą dla Najlepszego Projektanta (’98 i ’99). W 1996 roku przy ul. Chmielnej w Warszawie otwarty został butik marki Joanna Klimas, a rok później, w starej Fabryce Koronek w Warszawie, projektantka otworzyła atelier przy nikomu wówczas nieznanej ul. Burakowskiej. Dziś to jedno z ważniejszych i oryginalniejszych miejsc na mapie Warszawy. 

Zobacz też: Najlepsze kreacje na gali Telekamer 2010

W 2001 Joanna Klimas wycofała się ze świata mody i zajęła się projektowaniem kostiumów do przedstawień operowych (m. in. „Mefistofelesa” w reżyserii Tomasza Koniny oraz „Oniegina” w inscenizacji Mariusza Trelińskiego). W 2008 projektantka zdecydowała się na powrót do świata mody. Po raz kolejny otworzyła pracownię, tym razem na warszawskim Muranowie. Oprócz wzorcowni i sklepu z ubraniami, znajduje się tu również kawiarnia, w której projektantka udostępniła gościom latami zbierane książki i czasopisma poświęcone modzie i sztuce. Ostatnia kolekcja wiosna/lato 2010 wykorzystywała motywy ludowe we współczesnej, awangardowej wersji. Obecnie projektantka pracuje nad nową kolekcją, która ukaże się na początku marca 2011.

Gorąco polecamy!

Najlepsze kreacje gwiazd podczas Grammy 2017
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)