POLECAMY

Najnowszy pokaz marki sióstr Olsen wzbudził wielkie kontrowersje. Czemu?

Dowiedz się czemu siostry Olsen zdecydowały się zatrudnić tylko białe modelki?

Joanna Mroczkowska / 11 miesięcy temu
Najnowszy pokaz marki sióstr Olsen wzbudził wielkie kontrowersje. Czemu? fot. ONS.pl

W dzisiejszych czasach wszyscy bardzo pilnują poprawności politycznej. Niezależnie od branży, bardzo ważne jest zróżnicowanie na tle chociażby wyznaniowym, czy rasowym. Na świecie wszyscy jesteśmy różni od siebie i w XXI wieku nie ma miejsca na wykluczenie. A jak jest z modą?

Modelki plus size zmieniają świat mody

Przeanalizowano 299 wybiegów i ponad 8,000 modelek. Okazało się, że projektanci coraz częściej otwierają się na nowe. A do swoich pokazów angażują ludzi bez dyskryminacji - jakiejkolwiek. Jednak nie wszyscy są tolerancyjni.

Rasistowskie pokazy gwiazd

Niedawno pisałyśmy o pokazie Kanye Westa. Ten na swoim wybiegu zaprezentował kobiety wyłącznie z mieszanych rasowo związków. Kobiety o białej skórze mogły tylko pomarzyć, by pojawić się w jego ciuchach. A ostatnio na listę rasistowskich projektantów trafiły siostry Olsen. Te dla odmiany, do wiosenno-letniego pokazu swojej marki The Row zatrudniły wyłącznie białe kobiety...

Mimo, że wszystkie znamy Naomi Campbell czy Joan Smalls, to i tak czarnoskóre modelki i chociażby te o azjatyckich korzeniach stanowią niewiele ponad 25% wszystkich modelek. Mimo, że jest to niewielki procent to i tak w ciągu ostatnich kilku lat ich liczba ogromnie wzrosła. Wciąż jednak zróżnicowanie w modzie jest nikłe i widać silne zamknięcie branży.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy należy zwracać uwagę na takie rzeczy czy pozostawić je własnego losowi? Przeszkadzają wam niesprawiedliwości międzyludzkie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)