POLECAMY

Lata 70' i 80'- najważniejsze trendy na 2011 rok

Kojarzą się z Aniołkami Charliego. Są esencją kobiecego wigoru połączonego z ostentacją i wdziękiem. Ten trend wystrzega się dyskrecji i to nam się w nim podoba najbardziej.

Kojarzą się z Aniołkami Charliego. Są esencją kobiecego wigoru połączonego z ostentacją i wdziękiem. Ten trend wystrzega się  dyskrecji i to nam się w nim podoba najbardziej.

Oscar de la Renta

Ostatniego sezonu królowały lata 20-ste oraz 30-ste. Teraz na nowo do łask powracają kroje, makijaże oraz fryzury lat 70-tych.  Te lata miały wszystko, czego potrzebuje kobieta, by zabłysnąć w pełni. Ogrom połyskliwych materiałów, nadmiar biżuterii, wyrazisty makijaż współgrał z naturalnymi ciepłymi kolorami. Trend lat 70-tych najlepiej zaprezentowano na pokazie Oscara De La Renta. On najlepiej przełożył swoje fascynacje tamtejszą modą i skutecznie zaraził nią współczesne kobiety. W tym trendzie nie zabraknie również futer oraz odcieni bursztynu.

Chloe

Kolejnym domem mody, który wiódł prym w kreowaniu tego trendu był Chloe. Dominowały jasne kolory, od pustynnych piasków, po miodowe żółcie i ciemne bursztyny. Modelki miały nieco mniej wyrazisty makijaż niż na pokazie Oscara de la Renta. Przeważały lejące się materiały oraz wysokie stany spodni. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne plisy oraz szerokość dzwonów.

Salvadore Ferragamo

Ferragamo doskonale operuje między trendem lat 70-tych a naturalnością. Tutaj również dominują neutralne kolory, od beży po brązy. Nie zabrakło bardzo modnego motywu lamparta na sztucznych futrach oraz wysokiego stanu spódnic. Zamszowe kozaki pod kolano dominowały w niemal każdej propozycji.

Zac Posen

Nieco inną wersję zaprezentował Zac Posen. Nowatorskie fasony oraz wprowadzone odcienie fioletów, które sąsiadują z podstawową bazą neutralnych kolorów, wyglądały fenomenalnie. Jeśli tobie również podoba się ten trend powinnaś pamiętać, że wygląda on inaczej na co dzień, a inaczej powinien prezentować się na wieczór.

Vouge

Ważne są również dodatki. Wybieraj duże okulary, torebki z długim paskiem bądź obszerne skórzane torby. Cienkie paski w talii oraz wysokie zamszowe kozaki doskonale uzupełniają stylizacje w tym trendzie. Biżuteria powinna być specyficzna - pierścionki z kamieniami jak i naszyjniki będą najczęściej w odcieniach złota.

Vouge, IQ

Street Fashion, IQ

Na codzienne stylizacje wybieraj neutralne kolory. Obowiązkowe są wysokie spodnie z plisem i botki na obcasie. Warto zakładać równie modne tego roku swetry i przepasać je paskiem w talii. Dobre będą również charakterystyczne kamizelki, bezrękawniki z futra oraz długa biżuteria. Natomiast na wieczór decyduj się na ostentację w pełnej krasie. Wyrazista złota biżuteria i makijaż na pokazie Oscara de la Renta są jak najbardziej wskazane. Wybieraj lejące połyskliwe materiały, kokardowe bluzki oraz brokatowe spódnice (ale tylko w kolorach złota, czerwieni, miedzi i brązu).

A wy co sadzicie o tym trendzie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/7 lat temu
Wygląda to ciekawie...równie ciekawe czy się przyjmie w świecie mody.
/7 lat temu
100Lat .Lata 70-te.
/7 lat temu
chwała taki projektantom!
POKAŻ KOMENTARZE (5)