Jest afera! Beyonce wykorzystuje tanią siłę roboczą?

Pracownicy odszywający jej kolekcję zarabiają...

Joanna Mroczkowska / 9 miesięcy temu
Jest afera! Beyonce wykorzystuje tanią siłę roboczą? fot. ONS.pl

Beyonce niedawno stworzyła kolekcję dla Topshop Ivy Park. Oczywiście ta spotkała się z gorącym przyjęciem a elementy kolekcji rozchodzą się jak świeże bułeczki. Mottem towarzyszącym Ivy Park było wspieranie kobiet, ich wewnętrznego piękna i siły a także inspirowanie do pozytywnego działania. Artystka nie raz wypowiadała się na ten i podobne mu tematy okazując swoją gotowość do pomocy. 

Kontrowersja i afera wokół Ivy Park?

Jednak jak donoszą zagraniczne media kolekcja Beyonce odszywana jest w fabrykach na Sri Lance w większości przez kobiety (ok. 70%). Niestety warunki zatrudnienia dają wiele do życzenia. Podobno zatrudnione szwaczki zarabiają nieco mniej niż 3 złote za godzinę.

Brytyjska marka odpiera wszelkie zarzuty. Zarobki a także warunki pracy w fabrykach, z którymi współpracują spełniają wszelkie, międzynarodowe standardy. Niestety realia są takie, że szwaczki w fabrykach zarabiając tak niewielkie pieniądze i tak dostają więcej niż średnia krajowa (...)

Ponoć opinie pracowników a także audyt specjalistów potwierdza orzeczenie rzecznika prasowego Topshop. Beyonce jednak nie skomentowała jeszcze całej sprawy.

Więcej modnych propozycji na lato 2016:

Wygodne sandały na płaskiej podeszwieJednoczęściowe stroje kąpielowe wracają!Okulary przeciwsłoneczne? Obowiązkowy dodatek

Modowe Trendy – Boho
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)