Kobiecość dla szczupłych

Kobiecość dla szczupłych
Ewa miała już dość studenckiego mundurka: gładka bluzka plus dżinsy. Zaproponowaliśmy jej zwiewne spódnice i seksowne dodatki.
/ 14.04.2008 15:13
Kobiecość dla szczupłych
Ewa miała już dość studenckiego mundurka: gładka bluzka plus dżinsy. Zaproponowaliśmy jej zwiewne spódnice i seksowne dodatki. Dzięki „Urodzie” nowy etap w jej życiu będzie bardziej kobiecy.









Ewa Szczepaniak o sobie:
- Mam 22 lata, jestem studentką dziennikarstwa na UW.
- Wysłałam swoje zgłoszenie, bo chciałam zmienić swój wizerunek. Właśnie kończę studia i szukam pracy.
- Na co dzień ubieram się spokojnie. Zmiany, które wprowadzam, są zawsze delikatne. Zwykle noszę spodnie z kantem oraz dopasowaną bluzkę.
- Nie lubię mieszać kolorów, wybieram zestawy w jednym odcieniu.
- Mam cerę trądzikową. Używam tylko korektora, nie stosuję podkładu. Czasem maluję rzęsy tuszem. Do tego czarna kredka do oczu.






Fryzura dla pociągłej buzi
Problem Ewy: „Chciałam, by profesjonalista dobrał mi optymalną fryzurę dla pociągłej twarzy”.
Katarzyna Poniatowska-Miłek i Dariusz Miłek:
- Ponieważ Ewa ma delikatne włosy, nie cieniowaliśmy ich. Postawiliśmy na geometryczne cięcie, co daje złudzenie, że włosów jest znacznie więcej.
- Włosy ufarbowane są na kolor chłodnego brązu, a miedziane akcenty podkreślają końcówki. Im więcej we fryzurze i makijażu poziomych linii, które przecinają twarz, tym owal staje się bardziej pełny, czyli mniej pociągły.

Biodra podkreślone
Problem Ewy: „Chcę wyglądać bardziej kobieco”.
Zuza Kuczyńska:
- Jeśli jesteś smukłą osobą, która nie ma zaznaczonej talii, zapomnij o spodniach. Idealny fason spódnicy powinien mieć szeroki pasek i rozszerzać się ku dołowi, za kolano.
- Spódnice, które poszerzają pupę, powinny być uszyte z materiałów w desenie (krata, geometryczne wzory, kwiaty itp.).
- Paleta kolorów dla Ewy: ciemny fiolet, ciemna czerwień, chłodna ciemna zieleń, miedziany.

Sztuka kamuflażu

Problem Ewy: „Mam pociągłą twarz, dość długi nos i cerę, która wymaga korekty. Chcę nauczyć się kamuflowania tych niedoskonałości”.
Agnieszka Pasternak:
- Ewa ma ciepły odcień skóry, ale z widocznymi popękanymi naczynkami i drobnymi wypryskami. Dlatego powinna delikatnie ochłodzić odcień karnacji, używając podkładu beżowego bez różowego pigmentu.
- Jeśli masz prostokątny, wydłużony owal twarzy, na całą buzię nałóż jasny podkład, a ciemniejszym o jeden ton wprowadź korekty. Połóż go na górną część czoła (w półokrągłej linii, tam, gdzie kończy się zarost włosów). Odrobina ciemnego podkładu powinna zostać wklepana też w skórę brody.
- Warto mocniej podkreślić brwi i przedłużyć kreskę na powiece. Jeśli chcesz, by Twój nos wydawał się krótszy, jaśniejszy kolor podkładu połóż na jego grzbiet. Ciemniejszym kolorem pomaluj sam koniuszek.


Iwona Zgliczyńska/ Uroda