POLECAMY

Jaki zegarek kupić na prezent?

Wybór odpowiedniego zegarka nie należy do łatwych czynności. W dzisiejszych czasach jest bardzo duży wybór, firmy oferują różnorodną gamę zegarków pod względem zarówno kolorystycznym jak i funkcjonalnym.

Jaki zegarek kupić na prezent?

Podczas zakupu zegarka musimy odpowiedzieć sobie na parę pytań, czy potrzebny nam będzie jedynie od wyznaczania godziny, czy również powinien spełniać inne funkcje ? Zegarek powinien odzwierciedlać nasz style życia, hobby, pozycję społeczną a przede wszystkim powinien się nam podobać.

Modele zegarka różnią się od siebie w zależności od tego, kto je będzie nosił.

Zegarek kobiecy

Zazwyczaj pełni funkcję ozdobną, zastępuje biżuterię. Może być delikatny lub masywny, wykonany ze stali szlachetnej bądź naturalnej skóry. Tarcza zazwyczaj ozdobiona jest kamieniami. W wersji dla zamożnych wysadzana jest brylantami, dla tych o mnie zasobnych portfelach po prostu błyszczącymi cyrkoniami. Skromne panie wybierają zazwyczaj prosty wzór tarczy pokryty srebrem bądź złotem bez zbytecznych zdobień. 

Zobacz także: Zegarek jako biżuteria

Kobiety zajmujące wysokie stanowiska powinny nosić dobre markowo zegarki pasujące do ich pozycji społecznej, o klasycznym wzorze. Sportsmenki wyposażyć się powinny w elektroniczny, woododporny zegarek, z funkcją stopera i kompasu. Dla nastolatek wybór jest ogromny poprzez plastikowe wykonane ze sztucznej biżuterii zegarki po bogato zdobione cudeńka.

Męski zegarek

U mężczyzny zegarek pełni funkcję praktyczną. Jeżeli zakłada strój wizytowy jego czasomierz powinien mieć klasyczną kopertę ze skórzanym czarnym bądź brązowym paskiem.

Będzie mu również pasował zegarek z elegancką tarczą i bransoletą. Jeżeli zakłada spinki przy mankietach koszuli może założyć model z dwukolorowego metalu np. złoto połączone ze stalą. Pracownik fizyczny powinien wybrać wytrzymały zegarek, odporny na wstrząsy i uderzenia, najlepiej gdyby tarcza osłonięta była mineralnym szkiełkiem. U sportowca najczęściej spotkamy ten wodoszczelny ze stoperem i tachometrem służącym do pomiaru prędkości.

Od dawien dawna mówiono, że styl mężczyzny można poznać po dwóch rzeczach. Butach i po zegarku, dlatego jego odpowiedni dobór jest bardzo ważny i mówi innym jakim jesteś człowiekiem.

Zegarek dla dziecka

Tutaj dowolność jest ogromna, ważne by był kolorowy i czytelny.

To pewnie na nim twój maluch nauczy się poprawnie obliczać czas. Zakupiony powinien być wspólnie z dzieckiem. Zazwyczaj ma ulubiony kolor naszego malca a na tarczy widnieje jego ulubiona postać. Może również spełniać funkcję budzika oraz mieć podświetlaną tarczę. Dla małego dziecka warto kupić elektroniczny zegarek lecz w późniejszym wieku kup ten ze wskazówkami, znacznie trudniejszy do odczytu godziny.

Nauka obsługi zegarka nauczy dziecko zarządzać czasem i zapewni kontrolę nad jego aktywnością w ciągu dnia.

Zobacz także: Biżuteria na prezent

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (26)
/rok temu
a nosi chłopak zegarek?Bo jak nie nosi to prezent zbędny, nie kazdy lubi. Ja facetowi kupuje na avans.pl zazwyczaj prezenty bo to taka męska stronka.
/rok temu
Prezent Marzeń - pakiecik. Najlepiej Ferrari, czołg, ewentualnie jakieś ekstermalne auto. Takie prezenty kręcą facetów, bo byle jakie już nie za bardzo.
/rok temu
Najlepszy prezent w dzisiejszych czasach to: tylko każdy patrzy na kopertówkę, ile kasy kto dał? Prezenty wyszły już z mody. To nie te czasy, komuna dawno już minęła. Pozdr/ senior Gliwice
POKAŻ KOMENTARZE (23)