POLECAMY

Jaką farbę wybrać na pierwsze farbowanie?

aniwey
napisał/a: aniwey , 2014-02-04 21:14
Mam zamiar po raz pierwszy pofarbować włosy. Długo udało mi się tego uniknąć, ale już mam ochotę na zmianę. Na co powinnam uważać? Jaką farbę wybrać?
Sonia104
napisał/a: Sonia104 , 2014-02-04 21:22
Myśle, że wizyta w dobrym salonie fryzjerskim np. z polecenia koleżanki poże rozwiązać twój problem. Fryzjerka zobaczy włosy i doradzi co i jak zrobić :)
AniaFryzjer
napisał/a: AniaFryzjer , 2014-02-04 23:54
Jako fryzjer odradzam Ci pełne farbowanie. Naturalny kolor włosów to skarb i dopóki nie pojawiają się liczne siwe włosy warto wstrzymać się z właściwą koloryzacją! Pamiętaj, że powrót do naturalnego koloru trwa bardzo długo!!! Farbując włosy musisz się liczyć z comiesięcznym wydatkiem na koloryzację. A rocznie są to koszty przekraczające 1000zł. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na takie wydatki odpuść sobie póki co. Farbując samodzielnie są nikłe szanse, że uzyskasz ładny i jednolity kolor, zwłaszcza jeżeli chcesz włosy znacznie rozjaśnić, a tylko taka koloryzacja jest "ekonomiczna". Każdy "domowy" kolor będzie gorszy od naturalnego! Początkowy zachwyt zmianą szybko stanie się problemem, kiedy zaczną pojawiać się odrosty, a włosy się zniszczą.

Moja rada?
Zamiast pakować się w comiesięczną koloryzację zainwestuj w dobrego fryzjera i zrób sobie:
Refleksy o ton jaśniejsze od naturalnego koloru przy twarzy i na grzywce. Jak Ci się znudzą to przestaniesz je robić, bo odrost będzie niewidoczny. Nie zniszczysz też całych włosów. Jeżeli chcesz przyciemnić to udaj się do salonu, który robi koloryzacje półtrwałe (np. salony sieci Matrix w całej Polsce) i poproś o taką koloryzację. Efekt utrzymuje się ok. 1-2 miesiące i stopniowo zanika. Odrosty są niemal niewidoczne i łatwo można wrócić do naturalnego koloru.

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na fryzjera i chcesz rozjaśnić włosy, kup spray rozjaśniający John Frieda goblonder lub Joanny Relfex blond i po 2-3 tygodniach używania włosy będą sprawiały wrażenie rozjaśnionych słońcem. Odrost wygląda naturalnie i jak zechcesz wrócić do naturalnego przestajesz używać sprayu. Natomiast jeżeli chcesz włosy przyciemnić kup sobie szampon koloryzujący nadający kolor do kilku myć. Kupisz taki w drogerii za kilka złotych.

Pamiętaj, że domowe farbowanie nie zawsze się udaje oraz, że duża zmiana koloru nie służy ani włosom ani urodzie, Obojętnie, którą metodę wybierzesz musisz też zacząć używać kosmetyków do włosów farbowanych lub rozjaśnianych. Inaczej kolor szybko straci intensywność i będzie wyglądał nieciekawie. Jeżeli samodzielnie rozjaśnisz silnie włosy farbą drogeryjną, jest szansa że wyjdą żółte. Musisz też wiedzieć, że jak przyciemnisz włosy trwałą farbą to usunięcie tej farby to zabieg bardzo szkodliwy dla włosów i drogi.
abernaciak
napisał/a: abernaciak , 2014-02-05 16:08
W żadnym wypadku nie farbuj włosów samodzielnie! W ten sposób możesz jedynie zrobić sobie krzywdę. Miej na uwadze, że mądry fryzjer odradzi Ci farbowanie włosów na całej ich powierzchni (a tak naprawdę w ogóle będzie starać się wybić Ci to z głowy). Na początek zdecyduj się może na jakieś delikatne, naturalne refleksy?
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak , 2014-02-05 16:52
A może subtelne ombre? To dobre wyjście - zmieniasz swój wygląd, nie niszczysz włosów i unikasz ciągłego farbowania odrostów!
elkachanelka
napisał/a: elkachanelka , 2014-02-05 17:57
Jeśli to twoje pierwsze farbowanie zdecydowanie polem Ci pójść do fryzjera. On najlepiej będzie wiedział jaki kolor najlepiej do Ciebie pasuję i zrobi to profesjonalnie.
eenax
napisał/a: eenax , 2014-02-06 14:23
Polecam farby lub szampony ziołowe/naturalne.
Włosy są po nich ładne, miękkie i błyszczace.

Ale maja i swoje wady:
- mały wybór kolorów,
- nie można tak farbowanych włosów farbować farba chemiczną bo nie wiadomo co wyjdzie :)
- wysoka cena (w stosunku do cen drogeryjnych) i kiepska dostępność.

Ja używałam i używam farby firmy Khadi.
Moja siostra używa balsamu lub szamponetki Venita Colors (koloryzują na ok. 8 myć).
napisał/a: jszczepaniak , 2014-02-10 17:26
Moja znajoma skorzystała z farby typu muss, miała średniej długości włosy farbowała na brązowy kolor i wyszło jej jak od fyzjera, więc jeśli nie robisz się z czarnej na blond tylko lekko zmieniasz odcień, a nie chcesz wydawać 150 czy 250 na ryzjera to polecam te farby w mussach.
napisał/a: kamikama , 2016-02-01 18:24
Najlepiej jakąś delikatną, co by włosy nie doznały zbyt nagłego szoku. Ja mam swoją koloryzatorkę w salonie Gnatyshyn panią Olę, która doskonale umie dobrać odpowiednią farbę do moich włosów.