POLECAMY

jak powinna sie malowac z wada wzroku

napisał/a: dramka23 , 2011-01-29 11:48
witam mam pytanie jaki makijaż dodaje uroku osobie z wada dodatnia??ja mam i każdy błąd w makijażu od razu widać.to jakis koszmar
brazowooka22
napisał/a: brazowooka22 , 2011-01-30 20:48
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,107103,1788406.html
Może tyci tyci pomogę...;*
napisał/a: lovechocolate , 2011-02-03 22:05
Ja też mam wadę wzroku, ale krótkowzroczność i z reguły chodzę w okularach(mam dosyć delikatne oprawki). Szczerze powiedziawszy, szlag mnie trafia, gdy w poradach dla okularnic, każą nam delikatnie malować oczy i BROŃ BOŻE, NIE INACZEJ! Uważam, że powinnaś malować oczy tak jak Ci się podoba. Jeśli nie do końca jesteś pewna jakie kolory Ci pasują, spróbuj się doradzić wizażystki. Często radzę się pani pracującej w sklepie Inglota- zawsze ma rację i jest bardzo kreatywna( łatwo tego się domyślić po makijażu jaki sama sobie wykonuje). Nie przejmuj się jak coś Ci nie wyjdzie, praktyka czyni mistrza:) Warto wypróbowywać makijaże w domu w czasie wolnym- w ten sposób najwięcej się nauczysz i unikniesz wychodzenia na ulice w makijażu, w którym źle się czujesz. Jeśli masz wrażenie, że malowanie oczu Ci niezbyt wychodzi lub zbytnio je powiększa, poeksperymentuj z makijazem ust lub po prostu zmień błyszczące cienie na matowe.
Makeupownia
napisał/a: Makeupownia , 2011-02-04 20:24
Witam. Makijaż powinnyśmy dobierać nie tylko do konkretnego typu okularów, ale również do kształtu oka, koloru tęczówki itp. Inaczej się maluje oko głęboko osadzane, a inaczej takie, które ma dużą powiekę ruchomą, lub opadający kącik.
Jeżeli nie masz jeszcze dużej wprawy w malowaniu się, proponuję unikać graficznych makijaży, np kresek, które wymagają dokładności. Spróbuj zrobić makijaż, w którym kolory "przenikają się", żeby uzyskać taki efekt trzeba dokładnie rozetrzeć granice pomiędzy kolorami. Wówczas jeżeli nawet coś będzie niezbyt dokładne, nie "rzuci się" w oczy :)