Czy rudy kolor farby wyjdzie na brązowych włosach?

napisał/a: Natii2113 2013-04-03 18:13
Mam naturalne brązowe włosy i chce zafarbować je na rudy kolor.
Będzie konieczne rozjaśnianie bądź dekoloryzacja aby wyszedł mi rudy kolor? niechcę niszczyć włosów rozjaśnianiem dlatego chce wiedzieć czy wyjdzie mi ruda farba na moich włosach BEZ rozjaśniania...
bozusia
napisał/a: bozusia 2013-04-03 22:13
jasna farba nie wyjdzie na ciemnych włosach ,idź do fryzjera tam uzyskasz satysfakcjonujący efekt bez zniszczenia włosów
jjoas235
napisał/a: jjoas235 2013-04-03 22:22
Takie koloryzacje to u fryzjera polecam
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2013-04-04 00:44
masz dwa wyjścia albo kupić odpowiednią farbę do ciemnych włosów ( w poszukiwanym odcieniu) ale nie masz gwarancji koloru. wszystko od włosa zależy (mnie na czarnych łapie nawet zwykła blond i wychodzi;)) albo idź do fryzjera, zapłacisz więcej ale masz pewnośc co do koloru.
I jedna ważna kwestia. Czerwienie bardzo szybko się wypłukują, będziesz musiała często farowac, jeśłi więc nie chcesz niszczyć włosów weź to pod uwagę
renia123mala
napisał/a: renia123mala 2013-04-04 15:35
Decydując się na zmianę barwy fryzury należy przeanalizować, czy w odcieniu, który nam się podoba, faktycznie będzie nam dobrze. Dobór koloru farby do włosów nie polega wyłącznie na wybraniu produktu, który przyciągnie uwagę na półce. Aby uniknąć szoku i rozczarowania, warto wziąć pod uwagę szereg czynników, które pomogą określić, w jakim odcieniu będzie nam do twarzy.





Typ urody
Przyjmuje się, że kolor włosów powinien być zależny od posiadanego typu urody. Posiadając letni typ urody, charakteryzujący się jasną karnacją, należy wybierać farby w jasnych odcieniach (blond, popielaty brąz). Z kolei jesienny typ urody, charakteryzujący się brzoskwiniowym odcieniem skóry, doskonale będzie wyglądać w odcieniach miedzi i kasztanach. Zimy o ciemnej oprawie oczu, bez względu na karnację, mogą zdecydować się na dobór koloru farby do włosów w palecie brązów i czerni, także w odcieniach śliwkowych, granatowych czy czerwieniach. Z kolei panie wiosny, mające złocistą cerę, mogą podkreślić swoją urodę wybierając farby w ciepłych, miodowych odcieniach blond czy jasnego brązu.

Oczy i rysy twarzy
Dobór koloru farby do włosów powinien także zależeć od barwy i oprawy oczu oraz rysów twarzy. Zimne odcienie tęczówek (błękitne, szare) ładnie podkreślą włosy w ciepłych odcieniach: miodowy blond czy jasna czekolada. Z kolei ciemne oczy (brązowe, piwne, czarne) podkreślą włosy w ciemnych odcieniach, nadając właścicielce nieco latynoskiego wyglądu. Zielone oczy najpiękniej eksponują rudości. Poza barwą tęczówek istotna jest także oprawa oczu – w przypadku jasnych brwi i rzęs ciemne włosy będą wyglądać nienaturalnie. Podobnie jasne włosy przy czarnej oprawie oczu. Jaśniejsze kosmyki złagodzą także ostrzejsze rysy twarzy, zaś ciemne dodadzą powagi (i mogą postarzać) – warto o tym pamiętać przed zdecydowaniem na radykalną zmianę koloru włosów. Ponadto ciemne i ekstrawaganckie kolory podkreślają wszelkie mankamenty cery.

Farbowanie włosów w warunkach domowych i u fryzjera
Dobór koloru farby do włosów określa także to, czy na koloryzację decydujemy się w gabinecie fryzjerskim, czy planujemy ją wykonać we własnej łazience. W zasadzie samemu można przyciemnić lub rozjaśnić włosy maksymalnie o 2-3 tony, o czym warto pamiętać kupując farbę. Ponadto odcień na pudełku niekoniecznie musi dać identyczny efekt na włosach – wyłącznie u fryzjera można mieć pewność, że wybór koloru będzie zgadzał się idealnie. Farbując włosy w domowej łazience należy liczyć się z tym, że uzyskany odcień będzie ciemniejszy od zakupionego, a i to przy założeniu, że kolor wyjściowy jest naturalny. Chcąc rozjaśnić bardzo ciemne włosy w większości przypadków nie da się uniknąć dekoloryzacji w salonie fryzjerskim. Warto także pamiętać, że jasne, delikatne kosmyki lub włosy zniszczone są bardziej podatne na koloryzację, a na grubych włosach efekt może być mniej widoczny.