POLECAMY

Co warto robić pielęgnując twarz

napisał/a: awokado18 , 2012-12-10 21:42
Co warto robić pielęgnując twarz

Nasze udane działania kosmetyczne dla utrzymania urody twarzy zależą od prawidłowego określenia jej rodzaju cery i od aktywnego reagowania na jej aktualne potrzeby. Czyli istotne są nie tylko nasze rutynowe czynności pielęgnacyjne ale potrzebna jest aktywna obserwacja aktualnego stanu naszej skóry i na bieżąco zaspakajanie jej potrzeb. Warto zwrócić uwagę na szersze spojrzenie na pielęgnację twarzy. Kosmetyczne zabiegi to część całości dobrych działań. Piszemy o roli odpowiedniego odżywiania, o potrzebie regularnego zażywania ruchu i odpoczynku z relaksem. Ważne by być skutecznym dla tego pamiętajmy to są istotne elementy dbania o urodę a także zdrowie.


Podstawą całego procesu jest dokładne codzienne oczyszczanie twarzy. Nasza skóra zacznie lepiej oddychać. Wykonujemy to ważne, sposobem i kosmetykami, dostosowanymi do własnej cery. Rano oczyszczamy
twarz z pozostałych na niej specyfików których użyliśmy na noc do jej odnowy i pielęgnacji. Wieczorem drugi raz oczyszczamy też twarz. Czyli ważny jest dokładny demakijaż i po nim szczegółowo oczyszczamy
skórę twarzy przed zastosowaniem kosmetyków na noc. Po dokładnym oczyszczeniu za każdym razem rano i wieczorem tonizujemy naszą twarz, efektem jest nawilżenie, dezynfekcja, często łagodzenie. Tonizujemy
przy użyciu kosmetyków odpowiednich do naszego typu cery. Po tym następuje już proces pielęgnacji i nawilżenia głównie przez kremy. Na noc głównie o właściwościach regenerujących i odżywiających. Robimy
to po to bo w nocy nasza skóra naturalnie, szybko się regeneruje i można jej w ten sposób pomóc. Taki bogaty odżywczo krem nakładamy unikając okolic oczu. Rano natomiast stosujemy kremy nawilżające o właściwościach ochronnych przed działaniem czynników zewnętrznych na naszą cerę, np. niskie i wysokie temperatury, wiatr, suche powietrze, wolne rodniki. Dodatkowo latem warto pamiętać o ochronie przed słońcem, czyli krem z dobrym filtrem. Peeling stosujemy raz maksymalnie dwa razy w tygodniu i tu ważna decyzja, typ naszej cery i jej stan aktualny powinien decydować o doborze metody i kosmetyku do jego realizacji. Po peelingu zalecam
maseczkę dostosowaną do aktualnych potrzeb naszej skóry, maseczkę warto nakładać dwa razy w tygodniu, działają one znacznie silniej niż kremy.
napisał/a: anjabro , 2012-12-18 11:19
Mam pytanie dt maseczek, może będziesz w stanie na nie odpowiedzieć. Czy mogę nakładać dwie maseczki, jedna po drugiej? Na przykład oczyszczająca a następnie nawilżająca?
napisał/a: annannas , 2013-02-05 11:08
Tak, możesz nakładać 2 maseczki jedna po drugiej, jest to nawet wskazane (robią tak przecież profesjonalistki w salonach). Ważna jest kolejność i obserwowanie reakcji skóry. Nie nakładaj też po sobie dwóch maseczek mogących powodować podrażnienie (np. oczyszczająca i drenująca). Pamiętaj, aby przed zabiegiem wykonać peeling (koniecznie dopasowany do typu cery).
napisał/a: marzena258 , 2013-02-10 16:26
a czy na twarz można stosować peeling gruboziarnisty czy tylko drobno?
bo slyszalam ze gruboziarnisty jest zbyt ostry...
napisał/a: aresa , 2013-03-28 11:49
dbanie o twarz to podstawa,używanie dobrych kosmetyków też.O tym jak robić to z głową,można poczytać tutaj http://www.album.palackolorow.pl
To nie tylko porady ale tez zdjęcia przeistoczenia kobiety z szarej myszki w królową balu.
napisał/a: rumianek87 , 2013-05-21 23:56
używać płynu micelarnego! delikatny, nie podrażnia wrażliwej skóry. ja dodatkowo stosuję taki do wrażliwej skóry przeznaczony (floslek), ale inne marki również mają taki produkt w swojej ofercie. dla mnie must have ;)
napisał/a: Pachnij_pl , 2013-05-25 10:04
Myślę że tutaj należy przede wszystkim używać dobrych i sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji twarzy,dostosować je do naszej cery- wtedy nie będą występowały podrażnienia,to najważniejsza kwestia.
napisał/a: Anna_N , 2013-08-13 13:35
Oczyszczam twarz, peelingi, maseczki, na noc olejek arganowy :)
napisał/a: tirnenka5 , 2013-10-10 12:06
Podstawa to chyba oczyszczanie nigdy nie nalezy sie kłaśc z makijazem. Ja stosuję maseczki i kremy do twarzy i to wszystko.
Natalia23N
napisał/a: Natalia23N , 2013-10-13 14:23
Dokładnie zawsze trzeba zmyć makijaż przed snem znam osoby które kładą się spać z makijażem a z rana poprawiają czego zupełnie nie rozumiem.
napisał/a: jolanna , 2013-11-12 00:55
No własnie - demakijaż jest bardzo ważny. Ja też nie rozumiem osób, które nie zmywają makijażu. Jak już się ktoś bardzo śpieszy, to może zmyć makijaż olejkiem do twarzy i przy okazji ją nim nawilżyć :) Ja do demakijażu używam olejku soraya świat natury. O wiele lepszy i delikatniejszy, niż inne kosmetyki.
napisał/a: Mol_Ag , 2013-11-12 08:18
blAh, isc spać w makijażu fu
a potem cera będzie szybko zniszczona. słyszałam mity, że jeśli maluje sie codziennie twarz pełnym make upem, to skóra sie szybko niszczy (szczególnie tak twierdzi moja mama), ale według mamy juz tak dobre kosmetyki na rynku, że jesli zmywamy go codziennie to chyba nic szkodliwego dla naszej cery prawda?