Tatuaż – gdzie najbardziej boli?

Wykonywanie tatuażu jest bolesne, ponieważ polega na nakłuwaniu ciała igłą. Jakie jest najbardziej czułe miejsce na wykonanie tatuażu? Tatuowanie której części ciała sprawi nam najwięcej bólu, a którego najmniej? Gdzie warto wykonać swój pierwszy tatuaż, jeśli obawiamy się bólu?

Przemyśl to!

Przeszukiwanie specjalnych katalogów przepełnionych wzorami czy samodzielne zaprojektowanie tatuażu to przyjemność, która nie powinna sprawiać problemów. Zupełnie inaczej może być z wybraniem odpowiedniego miejsca na ciele, na którym ma powstać tatuaż. Decyzję o tym trzeba podjąć bez pośpiechu.

Jeśli nie chcesz, by to, co ma sprawić radość i przyjemność, zmieniło się w tortury – dokładnie zastanów się, gdzie chcesz zrobić sobie tatuaż.

Czy to boli?

Odpowiedź jest banalna: wykonanie tatuażu zawsze boli. Niezależnie od tego, gdzie będzie ozdoba i w jakim stylu, ból się pojawi. Jednak nie ma co rozpaczać i od razu się zniechęcać. Jeśli jesteś osobą mało odporną na ból, dobrze zastanów się nie tylko nad miejscem, w którym ma pojawić się tatuaż. Równie ważny jest wybór stylu i motywu.

Osobom, które obawiają się bólu związanego z wykonaniem tatuażu, specjaliści polecają wybranie niewielkiego malunku, którego czas wykonania nie przekracza 45 minut. Zawsze uprzednio warto porozmawiać z tatuatorem i poradzić się. Ponadto nie należy wybierać miejsca bardzo wrażliwego na swój pierwszy tatuaż. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma inną odporność na ból. To, co jednych paraliżuje i doprowadza do płaczu, u innych może być ledwo odczuwalne.

Dlaczego tutaj boli?

Wykonywanie tatuaży wiąże się z bólem. Na naszym ciele są jednak obszary, które są znacznie bardziej uwrażliwione i wbijanie w nie igły podczas tatuowania może być naprawdę nieprzyjemne. Jakie to miejsca?

Zobacz też: Tatuaże gwiazd

Najbardziej bolesne miejsca na tatuaż

 • Pachwiny – to bardzo wrażliwa część ludzkiego ciała.
 • Piersi – skóra w tym miejscu jest cienka, zatem ból będzie znacznie większy niż np. w przypadku tatuowania zewnętrznej strony ud.
 • Usta i brwi – na tatuaże w tych miejscach decyduje się raczej niewiele osób. Ból towarzyszący zabiegowi jest bardzo duży.
 • Okolice kości to jedne z najbardziej bolesnych miejsc do tatuowania.
 • Oczy – tatuaż na oku z pewnością nie należy do najmniej bolesnych, wręcz przeciwnie. Wystarczy wyobrazić sobie, że w oko kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy wbijana jest igła... Zabieg nie jest wykonywany w Polsce.
 • Genitalia – kolejne miejsce, które obok oczu, brwi czy warg można uznać za najgorsze i najbardziej bolesne do tatuowania. Niewiele osób decyduje się na malunek w tym miejscu.
 • Kostka i śródstopie – na tatuaż w tych okolicach bardzo często decydują się kobiety. Jednak jest to miejsce bardzo bolesne, ponieważ skóra jest bardzo cienka, a zawartość tłuszczu pod nią znikoma.
 • Łokieć – tatuaż wykonywany w tym miejscu nie naraża nas na duży ból. Odradzamy.
 • Za uchem – to kolejne miejsce, w którym tatuaże najczęściej wykonują kobiety. Niewielki obrazek w tym miejscu może dodać uroku, ale jego wykonanie będzie z pewnością okupione ogromnym bólem. Skóra za uchem jest cienka, bardzo unerwiona, a pod nią trudno doszukiwać się tkanki tłuszczowej.
 • Powieki – nawet ciężko jest sobie wyobrazić ból, jaki towarzyszy tatuowaniu tej części ciała. Skóra powiek jest bowiem cienka jak papier, co dodatkowo czyni zabieg niezmienianie niebezpiecznym. Osoba decydująca się na tatuaż w tym miejscu musi wiedzieć, że świadomie naraża swoje zdrowie. Podczas zabiegu możliwe jest uszkodzenie naczyń krwionośnych oraz gałki ocznej.
 • Żebra – ból w tym miejscu zależy od grubości tkanki tłuszczowej, tak jak w wielu wyżej wymienionych przypadkach. Zatem im więcej tłuszczu, tym mniejszy ból.

Pierwszy tatuaż? Może na udzie?

Ból podczas tatuowania uda jest z pewnością mniejszy niż w przypadku innych części ciała, ze względu na dużą zawartość tkanki tłuszczowej tego miejsca. Osobom, które decydują się na pierwszy tatuaż, specjaliści z reguły zalecają wykonanie go właśnie na udzie.

Zobacz też: Galeria tatuaży

Masaż antycellulitowy - brzuch
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (24)
Bibi/2 miesiące temu
Ja swój pierwszy zrobilam na od kostki do palców na stopie i też wszyscy mi odradzam że boli itd. Więcej strachu niż to było warte . Dla mnie to przyjemne było i nic nie bolało szybko wróciłam na następny 😊
kama/3 miesiące temu
Naczytałam sie tych artykułów jak to tatuowanie boli. Mimo wszystko poszłam...Tatuaż robiłam na pachwinie. Nie bolało kompletnie nic.
~ank/11 miesięcy temu
robiąc swój pierwszy tatuaż nie patrzylam sie wgl na tego typu artykuly i powiem szczerze ze dobrze ;) zrobilam sobie tatuaz za uchem różę dość duża ;D nic nie bolało ! Jutro ide robić kolejny ;D uczucie towarzyszące przy robieniu dziarki MEGA uzależniające :D wiec chyba bede cala w dziarkach ;D Gdybym czytala takie artykuly przed zrobieniem swojego pierwszego nie wiem czy wgl bym gdzieś sobie zrobiła ;d wiec nie czytamy a robimy tam gdzie chcemy i nie nakręcamy sie takimi artykułami ! ;d
POKAŻ KOMENTARZE (24)